Kolorowe kamienie mogą być wszędzie! Akcja #kamyczki dotarła do Kędzierzyna-Koźla

5

Kędzierzyn-Koźle znalazł się w grupie miast, które dołączyły do akcji #kamyczki. Na czym ona polega? Na przykład na rozglądaniu się, szukaniu, znajdywaniu i dzieleniu się znaleziskiem. Kolorowe kamyczki z motywami roślinnymi, baśniowymi, fantazyjnymi mogą być w każdym miejscu miasta.

Akcja #kamyczki przywędrowała do Polski z Czech. Na przykładzie czeskiej grupy facebookowej „kamínky” również i w naszym kraju powstała grupa miłośników tej dość barwnej zabawy. Na chwilę obecną polska grupa #kamyczki liczy już ponad 16 tysięcy osób. Gdynia, Sosnowiec, Warszawa, Wrocław, czy Rybnik, to jedne z miast, których mieszkańcy oszaleli na punkcie kamyczkowych poszukiwań. Do tej grupy dołączył również Kędzierzyn-Koźle.

Inicjatywę w naszym mieście rozpoczęły dzieci ze szkółki wędkarskiej „Rekiny Dziewiątki”, które zwykłe szare kamienie zamieniły w małe dzieła sztuki i pozostawiły w różnych miejscach w naszym mieście – m.in. na placu Wolności, w parkach, tuż przy kędzierzyńsko-kozielskich koziołkach i w wielu innych miejscach. Jak widać, warto się rozglądać i szukać ciekawych znalezisk. Jak już znajdziemy, to co dalej?

Znaleźliście tak podpisany kamień? Dołączcie do grupy i dodajcie zdjęcie kamienia z obu stron. Wpiszcie miejsce, gdzie kamień był znaleziony, wraz z kodem pocztowym. Jego autor, jak i pozostali, mogą sprawdzić, gdzie aktualnie kamień się znajduje. Na podstawie kodu pocztowego dowiecie się, skąd kamień do was przybył. Kamień możecie sobie zostawić, ale jeszcze lepiej będzie, jeśli przesuniecie go dalej i pozwolicie mu „wędrować” – tłumaczą na stronie grupy twórcy #kamyczki.

Jak widać, zabawa jest prosta, można również stworzyć swój własny kamień, malując go farbami akrylowymi lub markerem, zabezpieczając akrylowym lakierem. To znakomity sposób na spędzanie wspólnego czasu z dziećmi. Taką pracą dzielimy się z innymi, zostawiając kolorowy kamień w dowolnie wybranym przez nas miejscu.

 

5 KOMENTARZE

Skomentuj