Kolizja na ulicy Głubczyckiej. Starsza kobieta wjechała w jadącego ścieżką rowerzystę

1

W poniedziałek około godziny 8 na ulicy Głubczyckiej doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego oraz rowerzysty.

Do zdarzenia doszło na wysokości zjazdu na parking przy Tesco. Osobowa skoda jadąca od strony ronda nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu mężczyźnie, doprowadzając do kolizji.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które udzieliło pomocy poszkodowanemu 33-latkowi. Samochodem na katowickich tablicach rejestracyjnych podróżowały trzy kobiety. 66-letnia kierująca została ukarana mandatem karnym.

1 KOMENTARZ

  1. Bo to nie jest droga rowerowa ani chodnik !!! Sam jestem rowerzystą jak i kierowcą samochodu i jak jadę tamtędy z dzieciakami to nie wiem czy przy wyjazdach na ulicy Głubczyckiej kierowcy ustąpią bo tam nie ma jakiegokolwiek oznakowania o tym ,że to ścieżka rowerowa lub chodnik ! Brak znaków takich jak są np. na ulicy kozielskiej , brak wymalowanych pasów i lini wskazujących na skrzyżowanie ścieżki rowerowej z drogą !!! Pisałem już jako mieszkaniec o tym do Pani prezydent i…..nic – zero reakcji ,a to już nie pierwsza kolizja przy TESCO !!! To samo dzieje się przy wjeździe do parku na zakręcie na ul.Głubczyckiej tam gdzie działkowicze sobie jadą alejka parkową na swoje działki !!! Tam pieszy lub rowerzysta jest zmuszony zejść w krzaki bo sobie samochód lub skuter jedzie po alejce !!! A druga kwestia i skutek tego bezprawnego wjazdu na działki samochodami to zniszczona alejka , która po deszczu wygląda jak droga przez bagno i kałuże !!! Też od dwóch lat o tym piszę z magistratem lecz oprócz zapewnień nawet w formie pisemnej do dnia dzisiejszego ZERO REAKCJI !!! Pozdrawiam władze miasta i na pewno oddam właściwy głos 21.10.2018.

Skomentuj