Kolizja na obwodnicy, a następnie zdarzenie na ulicy Kłodnickiej. Kierowcy nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drodze

3

Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek kilka minut przed godz. 21 na ostrym łuku na alei Armii Krajowej. W karetkę, która najechała na zdarzenie drogowe uderzył inny pojazd. 

Na miejsce skierowani zostali policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, mężczyzna kierujący osobowym peugeotem w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki.

Na to zdarzenie najechała przewożąca pacjenta karetka pogotowia, która zatrzymała się, aby sprawdzić, czy kierujący nie potrzebuje pomocy. Wówczas w tył karetki uderzyła osobowa mazda. W zdarzeniu nikt nie został ranny. Funkcjonariusze ukarali mandatem karnym kierowcę peugeota oraz kierującą mazdy.

Chwilę później do podobnego zdarzenia doszło na ulicy Kłodnickiej, gdzie kierujący osobowym volkswagenem w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w płot posesji. Mężczyzna podróżował sam. Nikt nie został ranny.

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę, ostrożność i dostosowanie prędkości do zmieniających się warunków drogowych i atmosferycznych. Zaleca się również, aby kierujący zachowali odpowiednią odległość od poprzedzającego pojazdu, by w przypadku konieczności nagłego hamowania nie dopuścić do zderzenia.

 

 

3 KOMENTARZE

    • Jakaż ogromna musiała być ta karetka, że najechała na zdarzenie drogowe xdd ja nie wiem.. Czytacie w ogóle to co piszecie? ;D

  1. GDZIE ZGŁOSIG SLISKIE BŁOTO NA OBWODNICY JADĄC NAWET 30 KM/H TYŁEM ZARZYCA BO BŁOTO NO CHYBA ŻE NIE DOSTOSOWAŁEM PRĘDKOSCI DO WARUNKÓW TO SOKI NASTĘPNYM RAZEM WYJDE I POPCHAM SAMOCHÓD

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj