Kolizja na DK 45. Dostawczak wypadł z drogi, później wjechał w niego inny kierowca [ZDJĘCIA]

8

W środę, chwilę po godzinie 6 w Długomiłowicach doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu dostawczego i osobówki.

Kolizja miała miejsce na drodze krajowej nr 45. Kierowca samochodu dostawczego wpadł w poślizg, a prowadzony przez niego pojazd wylądował w rowie, uderzając naczepą w drzewo. Kilkadziesiąt minut później to samo spotkało kierowcę osobowego opla, który wypadł z drogi w tym samym miejscu i uderzył w tył dostawczaka.

Na miejscu interweniowały zastępy państwowej straży pożarnej oraz ratownicy z OSP Większyce i Długomiłowice. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.

FOTO: OSP KSRG Większyce

8 KOMENTARZE

  1. Naczepa – rodzaj przyczepy przeznaczony do transportu rzeczy, bez przedniej osi i zaprojektowany tak, że część naczepy wraz z ładunkiem spoczywa na tylnej osi ciągnika siodłowego tworząc wspólnie pojazd członowy. Ciągnik siodłowy z naczepą połączony jest za pomocą siodła i tzw. sworznia królewskiego. Wikipedia

    • panie Piotrze. Jesteśmy pod wrażeniem. Cóż byśmy bez Pana i pańskich wyjaśnień, powołujących się ponadto na Wikipedię, zrobili. Żyli byśmy, a niektórzy, nawet by mogli skonać przedwcześnie, w błędnym przeświadczeniu, że naczepa to jest toto co w artykule napisano.
      W każdym razie, ja bardzo dziękuję za oświecenie.

Skomentuj