Kolizja na Blachowni. Starszy kierowca zjechał z jezdni i uderzył w paletę z krawężnikami. ZDJĘCIA

26

Do niecodziennej kolizji doszło w czwartek wieczorem przy ulicy Tuwima w Blachowni. Kierujący skodą na prostym odcinku drogi z nieznanych przyczyn zjechał z ulicy i uderzył w stojącą na chodniku paletę z krawężnikami.

Do zdarzenia doszło na remontowanej ulicy. 80-letni kierowca skody na prostym odcinku drogi zjechał na chodnik, gdzie stała paleta z krawężnikami. Interweniujący na miejscu policjanci zatrzymali starszemu kierowcy prawo jazdy.

Funkcjonariusze wyczuli też zapach gazu, w związku z czym na miejsce wezwano strażaków. Ich pomiary nie wykazały jednak żadnych nieprawidłowości. Kierowca trafił pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego.

26 KOMENTARZE

 1. To już nie pierwszy raz wypadek lub kolizja z udziałem starszych osób. Powinni mieć już odebrane uprawnienia bo są zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu. Tylko proszę nie pisać że oni mają spore doświadczenia bo to bzdura. Wiele osób ma prawko 30 i więcej lat ale przejechanych kilometrów niewiele.
  Ot tylko do kościoła lub do sklepu. Podobnie jest z młodymi kierowcami.

  • Miszczu kierowajec, word, się odezwał. ” Ino tylko” zapomniał policzyć i podać nam tu do zapoznania się, ile to wypadków, lub kolizji, spowodowali młodzi wściekli i dlaczego nie upomina się odebranie takim dożywotnio uprawnień.

  • O odezwały się stare pryki którzy już nie powinni jeździć ale tego nie rozumieją. Są tak zapatrzeni w swe umiejętności że zapominają o ważnym czynniku jakim jest czas reakcji kierowcy. Im człowiek starszy tym ten czas niestety się wydłuża. Więc staruszki dajcie sobie powiedzieć że stanowicie zagrożenie dla siebie i innych.
   czas przekazać kierownicę młodszym.

   • Tak jesteś word`zie zapatrzony we własną nieomylność i jedynie słuszny osąd tego co przeczytałeś, że nie zrobiłeś najważniejszego. Nie czytałeś ze zrozumieniem. To, że treść mojej wypowiedzi jest taka, nie świadczy o tym że można mnie zaliczyć do określonej, potępianej przez ciebie, grupy kierowców.
    Niekoniecznie trzeba być starszym człowiekiem, by mieć wydłużony czas reakcji. O czym świadczy Twój wpis.

    • Czytać ze zrozumieniem ? Człowieku ogarnij się, piszesz to co masz na myśli, chyba ? No może u ciebie jest inaczej. W każdym bądź razie ogólnie Polscy kierowcy wykazują dużą agresję, chamstwo co można zobaczyć na YouTube w cyklu STOP CHAM. Każdy może spowodować wypadek lecz najwyższe prawdopodobieństwo to osoby starsze – ze względu wieku, opóźniony refleks, spostrzegawczość itd. oraz osoby młode – brak doświadczenia, brawura, a czasem głupota.

     • A Ty, człowieku WORD`zie, w poprzednich swych wpisach potępiałeś tylko osoby starsze będące kierowcami. Widzę po ostatnim (wpisie) że swoją spostrzegawczość rozwinąłeś o osoby młode. Brawo, apel o czytanie ze zrozumieniem jednak pomógł.
      A powiesz nam jeszcze, jeśli zechcesz, czy na YT widziałeś wypadki powodowane tylko przez osoby starsze, że tak upierdliwie się czepiasz ich umiejętności?
      Twoje wywody przypominają tych którzy za każde rozbicie samochodu na przydrożnym drzewie, obwiniali drzewo.

     • Widać czytanie nie jest twoją dobrą stroną a szczególnie ze zrozumieniem. Jak widać to chyba ty nic nie zrozumiałeś. Cały czas piszę o tym samym tylko w innym kontekście in ie zmieniam zdania…

    • Mój 66 letni powinowaty łapie… muchy w locie! Jego matka robiła to do późnego wieku. Który z Was, młode wilki, może się pochwalić takim refleksem, czy też „czasem reakcji”? Ma prawo jazdy od 1972 roku i nie widzę na drogach lepszych od niego kierowców!
     A opisane zdarzenie miało miejsce przy osiedlowej kotłowni. Widać to na górnym zdjęciu i widać górkę krawężników. Nie widać za to, że po drugiej stronie ulicy stoi cały sprzęt wykorzystywany do przebudowy tej ulicy. Że może być ślisko, to na zdjęciu widać! Nie widać natomiast, że widoczność jest w tym miejscu znacznie ograniczona i przez zawartość palet, i przez stojące (permanentnie w tym miejscu!) pojazdy brygady remontowej. Jak i porę zimowej doby, i ciemności.
     Każdemu mogło się tutaj to przydarzyć!

   • Dla młodych, szybkich i wściekłych, powinny być zastosowane okresowe badania nadprodukcji testosteronu w organizmie, który przyćmiewa realne spojrzenie na świat. Powoduje występowanie u nich syndromu małpiego rozumu, czego efektem jest większa ilość wypadków i kolizji, niż w analogicznej grupie 75+

  • Rychu co ma próchnice czaszki bo mózgu dawno już nie wykryto. Mistrz kierownicy hulajnogi któremu MO zabrało uprawnienia za jazdę pod wpływem oraz potrącenie czarnego kota na kółeczkach od Zuzi ,którego ciągnęła za sobą…

    • Przecież to twój poziom. Przedszkolak jest od ciebie mądrzejszy. To ty wypisujesz durnoty pod komentarzami o rowach, pierdach i tym podobne.
     Do tego nie używając swego pseudo tylko podszywasz się pod innych.
     Tylko nie zaprzeczaj bo tylko ty jesteś na tyle popieprzony i zarazem zdolny robić takie świństwa.

 2. Na dzień dzisiejszy nie ma podstaw prawnych aby w takich przypadkach zabierać prawo jazdy nikomu nic się nie stało nie wyrządzono żadnej szkody a że klientowi pomyliły się zjazdy bo chciał wjechać do biedronki to inna sprawa

 3. Pan od dawna ma problemy ze zdrowiem, słabo się porusza. Brane lekarstwa mogą powodować kłopoty z percepcją wzrokową i zaburzać koordynację ręka -oko. w przypadku osoby w wieku tego pana, który na siłę chce być niezależny a wymaga jednak pomocy drugiej osoby odebranie prawa jazdy jest karą i ograniczeniem oraz skazaniem go na innych ale z drugiej strony ważniejszym jest uszanowanie poczucia bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego oraz jego samego. Nie ma tu dobrego rozwiązania, bo pan jest bardzo uparty.
  Oby sytuacja znalazła jak najlepsze rozwiązanie.
  prawo jazdy mam a za kierownicę nie siadałam wiele lat, bo miałam ataki nerwicy i mimo zwiastunów często niezauważalnych zaskakiwały mnie. Zrezygnowałam dla bezpieczeństwa. Przesiadłam się na skuter gdy byłam w formie, bo wiedziałam, że w każdej chwili mogłam zjechać gdziekolwiek, stojąc w korku zejść z niego i go przeprowadzić na pobocze. nie miałam 30 lat jak mnie to dopadło. Wiek czasami to za mało. Trzeba być odpowiedzialnym, to jedyna recepta na bezpieczeństwo i wszystkim kierowcom tego życzę.

Skomentuj