Kolizja dwóch volkswagenów na Pogorzelcu. Sprawca miał 2,5 promila alkoholu w organizmie

3

Mimo apeli i ostrzeżeń wciąż zdarzają się kierowcy, którzy decydują się na jazdę „na podwójnym gazie”. W sobotę 48-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego spowodował kolizję, mając 2,5 promila alkoholu we krwi.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 16 na ulicy Piotra Skargi. Kierowca volkswagena nie zachował bezpiecznej odległości za poprzedzającym go pojazdem i najechał na jego tył. Na szczęście w wyniku kolizji nikt nie odniósł obrażeń.

Badanie alkomatem wykazało, że sprawca miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a 48-latek odpowie za swój czyn przed sądem.

Pamiętajmy!

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych wypadków drogowych.

3 KOMENTARZE

  1. Znam gościa, tyle rozumu ma co urody bo przy nim diabeł to chłodząca piękność. Gdyby czasowo jazdę swoją opóźnił o pięć sekund to zgarnął by kobietę z wózkiem na przejściu dla pieszych. Nie wiem dlaczego nie podano prędkości przypuszczalnej gdyż ponoć jechał ponad 110 na godz. Możliwe że jeszcze jest dochodzenie w tej sprawie.

Skomentuj