Kolejnych 11 zakażeń koronawirusem w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim

25

Opolski urząd wojewódzkich poinformował o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie. Aż 11 z nich dotyczy osób przebywających w Domu Pomocy Społecznej w Jakubowicach (powiat kędzierzyńsko-kozielski).

Zakażonymi wirusem jest 4 mężczyzn i 8 kobiet. Panowie pochodzą z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, wszyscy w wieku senioralnym. Ich stan jest dobry, niewymagający hospitalizacji, przebywają w kwarantannie.

7 kobiet to także mieszkanki powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, w wieku starszym. Wszystkie są w stanie dobrym, na tę chwilę nie wymagają hospitalizacji, przebywają w kwarantannie.

Ww. osoby związane są z Domem Pomocy Społecznej w Jakubowicach.

Ósmą zakażoną kobietą jest mieszkanka Strzelec Opolskich w wieku senioralnym, hospitalizowana w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu. Jej stan jest dobry.

25 KOMENTARZE

 1. Co jest z tymi Jakubowicami. Może ktoś się tym zajmie w trybie natychmiastowym i wyciągnie odpowiednie wnioski, wraz z podjęciem odpowiednich działań. Może jeszcze nie jest za późno!!

 2. Najdalej za dwa miesiące ludzie się zbuntują przeciw wprowadzonym zarządzeniom gdyż zrozumieją, że to wszystko prowadzi do sytuacji jak w dowcipie „operacja się udała ale pacjent zmarł”.
  I tak nie obronimy tych słabszych. Jak płuca są zniszczone to żaden respirator ich nie wyleczy.
  Chyba, że doczekamy cudu i pojawi się lek na to świństwo.
  Ludzie chcą zarabiać, mają kredyty, firmy, swoje zawody i nie zgodzą się na zniszczenie ich życia po to aby ocalić kilkadziesiąt tysięcy staruszków, którzy i tak w ciągu najbliższych kilku lat umrą.

 3. Czytałem gdzieś,że jakaś pani przywiozła tam matkę,która była zainfekowana. Może ta matka złapała wirusa od córki,a ta córka to być może pracownica starostwa-a potem się posypało.

 4. Kolejne 4 osoby stamtąd są zakażone. Ktoś tam tego wirusa przytargał bo wątpię żeby starsi panowie i panie szusowali na nartach we Włoszech na przykład.

 5. Póki co nawet staruszki dobrze znoszą tego strasznego wirusa . Większość osób , które zmarły i u których znaleziono sars – cov -2 ( jeden ze 100 koronawirusow wywołujących zapalenie płuc ) – były chore na choroby współistniejące . Teraz ujawniono troszkę więcej , np : pierwsza ofiara u której zlokalizowano testem sars – cov 2 – miała obniżona farmakologicznie odporność . Ile teraz , kiedy służba zdrowia nie działa ( bo telewizja pokazuje sytuacje w Italii ) – umrze na pozostałe 99 typów koronawirusow , na wirusy chorób grypopodobnych , na udary , na setki innych chorób ?

 6. Córka zaraziła się od brata który zmarł na koronowirusa (Wrocław) a gdy sama się źle poczuła zawiozla matkę do Jakubowic takie chodzą ploty

  • ale to powinny sprawdzić służby Starosty albo organa ścigania a nie wyjaśniać poprzez plotki na forum, oskarżenia o rozsnoszenie epidemii to poważny zarzut więc przed plotkowaniem wypada się zastanowić.

  • Matka byla w Jakubowicach juz duzo wczesniej, przyjechal do Niej w odwiedziny zarazony 2-3 dni wczesniej syn (przeciez zwykle okres inkubacji trwa 5-10 dni.) Zarazil matkę i siostrę, wg. niektórych wyglada na to ze celowo :), zachorowaly obydwie, on zmarł. Tragedia ogromna dla nich wszystkich, dla całej rodziny. Wszyscy będziemy się tłumaczyć i wstydzić na Sądzie Ostatecznym, ale niektórzy bardziej

   • Nie jest pewne czy syn zaraził siostre czy odwrotnie, w końcu ona była daleko za granicą jak nasza Pani Prezydent, która w czasie zagrożenia pojechała. Najgorsze jest to co wiem od lekarzy, zgnonów jest dużo, ale tych co zmarali nie badają czy mieli koronawirusa, podają tylko tych, których wykryli i zmarli.

  • A może źródeł infekcji było więcej, przecież byli odwiedzający pape i muti , ktorzy dopiero co wrocili z Raichu, Austrii lub innych Wloch. Panie z personelu też nie zyja na bezludnej wyspie. Wszystko się mogło zdarzyć, kto jest bez winy niech……… Niewiadomo jak bylo, ale anonimowe lecz paskudne oskarżenia rzucać z internetu w takiej sytuacji -poprostu wstyd.

Skomentuj