Kolejny świetny występ i wygrany turniej młodych piłkarzy UKS FA 9 Kędzierzyn-Koźle

2

W niedzielę, 11 października na turnieju regionalnym żaków z cyklu Bawi nas piłka stawiło się aż 14 drużyn. W rywalizacji najlepsi okazali się zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego FA 9 z Kędzierzyna-Koźla.

Drużyna trenera Tomka, tym razem prowadzona przez trenera Michała wygrała wszystkie 13 meczy, strzelając 54 gole tracąc tylko 3. Rywalami młodych kędzierzynian byli: Stal Zawadzkie, LKS Ujazd, Piast Strzelce Opolskie, Chemik Kędzierzyn-Koźle, KS Cisowa, Młodzik Strzelce Opolskie, Rozmierka, LUKS Ujazd, MKS Gogolin, Spiders I i II Krapkowice, LZS Raszowa, Piotrówka.

Zwycięski skład: Igor Jakubowski, Oskar Magoch, Mateusz Kołodziej, Michał Bogusz, Antoni Czajka, Mikołaj Krzywicki, Ignacy Tomanek, Wojtek Marek, Jan Pozowski, Tomasz Płachta.

2 KOMENTARZE

  1. „Bawi Nas Piłka” jest z założenia cyklem turniejów, na których nie przyznaje się miejsc, gdyż rywalizacja w nich ma służyć zabawie i rozwoju piłkarskim, a nie zdobywaniu zaszczytów i medali.
    Pisanie więc bzdur, że dzieciaki coś wygrały bo kogoś pokonały, jest niczym innym jak marketingowym chwytem FA (czy też Chemika) i nie ma nic wspólnego z docenieniem gry dzieciaków, tylko naganianiem rodziców z latoroślami do szkółek, które pobierają za to opłaty.
    Ważne jest, jak wychowankowie tych szkółek rozwijają się i osiągają w dorosłej karierze, a nie „wygrane” turnieje o których za rok nikt nie pamięta.

Skomentuj