Kolejny sukces młodych piłkarek z „Dziewiątki”. Kędzierzynianki wicemistrzyniami województwa

0

Dzień po złocie najmłodszych reprezentantek „Dziewiątki” do rywalizacji w rozgrywkach „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” przystąpiły ich starsze koleżanki z klas piątych i czwartych. Podopieczne Krzysztofa Hańczy odnotowały spory sukces, zdobywając tytuł wicemistrzyń województwa. Lepsze od kędzierzynianek były tylko ich rówieśniczki z Białej Nyskiej.

Dwanaście drużyn, zwycięzców etapów powiatowych zostało rozlosowanych do trzech grup. Nasze zawodniczki rozpoczęły od pokonania zespołu Grudzice Opole 6-0. W drugim meczu wygrywamy 3-2 z Lisięcicami, a w ostatnim spotkaniu o pierwsze miejsce w grupie remisujemy bezbramkowo z Namysłowem.

– Mimo awansu z drugiego miejsca, jesteśmy w gronie rozstawionych drużyn, ponieważ posiadamy najlepszy bilans spośród zespołów z drugich pozycji. W ćwierćfinałach, które rozpoczęły fazę pucharową turnieju, do ekip rozstawionych zostały dolosowane pozostałe dwie drużyny z drugich miejsc i dwie najlepsze z trzecich miejsc. Nasze dziewczęta trafiają na silne Łubniany i po emocjonującej walce do końca, mimo, iż przegrywamy do przerwy 0-1 potrafimy najpierw wyrównać, a następnie w końcówce strzelić zwycięską bramkę, dzięki czemu meldujemy się w strefie medalowej – relacjonuje trener Krzysztof Hańcza.

Półfinał to nie mniejsze emocje. Reprezentantki „Dziewiątki” potrafiły w nim umiejętnie odpierać ataki PSP3 Zdzieszowice, a na trzy minuty przed końcem znów zadały decydujące trafienie iawansowały do finału. Tam czeka na nie ekipa z Białej Nyski, która od lat regularnie z sukcesami gra w finałach wojewódzkich.

Nasze zmęczone dziewczyny jeszcze raz wychodzą na boisko z determinacją w osiągnięciu końcowego sukcesu. Mecz jest bardzo wyrównany i obfituje w okazje dla jednej i drugiej drużyny. Na minutę przed końcem pierwszej połowy niestety tracimy bramkę. Po przerwie kędzierzynianki z całych sił walczyły o wyrównanie, jednak trudy turnieju dawały się coraz bardziej we znaki, a nieustępliwe zawodniczki z Białej Nyski nie pozwoliły się zaskoczyć i turniej ostatecznie kończymy jako wicemistrzowie Opolszczyzny. Dodatkowo kapitan „Dziewiątki”- Victoria Kielbassa otrzymuje statuetkę dla „Najlepszej zawodniczki turnieju”.

Skład PSP9: Zofia Danielewicz, Monika Fudali, Oliwia Binkowska, Paulina Boral, Victoria Kielbassa, Natalia Łukasik, Natalia Matyjasek, Julia Haider. Trener Krzysztof Hańcza

Skomentuj