Kolejny puchar Polski na koncie Łukasza Dąbrowskiego. Wspólnie z drużyną jest bezkonkurencyjny

0

W dniach 13-14 maja w Sulejowie odbył się Puchar Polski w siatkówce na siedząco. Trzeci raz z rzędu wygrała Paravoley Silesia, gdzie gra niepełnosprawny mieszkaniec naszego miasta Łukasz Dąbrowski.

W finale w Sulejowie Paravoley Silesia pokonała drużynę Start Wrocław 3:2, to kolejny z rzędu ogromny sukces drużyny. W zespole gra mieszkaniec naszego miasta Łukasz Dąbrowski, który od lat mobilizuje osoby niepełnosprawne do aktywności.

Życzyłbym sobie, aby każda osoba, która boryka się z niepełnosprawnością ruchową spróbowała uprawiać jakikolwiek sport. Proszę mi wierzyć, że to najlepsza rehabilitacja i ogromna adrenalina, która zupełnie inaczej nastawia nas do świata – mówi Łukasz Dąbrowski.

Łukasz Dąbrowski od zawsze kochał siatkówkę. Swoją przygodę z tą dyscypliną rozpoczął w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9. Treningi w klasie sportowej przerwała choroba. Jako nastolatek zachorował na raka kości i w konsekwencji stracił nogę. Nie porzucił jednak marzeń o rywalizacji sportowej i od lat realizuje się, mając na swoim koncie coraz więcej sukcesów.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj