Kolejny przetarg unieważniony. Kiedy Dom Dziennego Pobytu „Magnolia” doczeka się remontu?

3

Dom Dziennego Pobytu nr 2 „Magnolia” wymaga gruntownego remontu, jednak wiele wskazuje na to, że nie będzie on możliwy w najbliższym czasie. Już trzeci przetarg został unieważniony ze względu na bardzo wysokie ceny wykonawców, kilkakrotnie przekraczające założony na ten cel budżet miasta. 

Trzeci przetarg na na modernizację Domu Dziennego Pobytu nr 2 przy ulicy Piramowicza został unieważniony. Niestety ceny oferowane przez firmy są tak wysokie, że miasto póki co nie może sobie pozwolić na taki wydatek. Budynek jednak wymaga pilnego remontu.

Dom Dziennego Pobytu „Magnolia” był remontowany tuż po powodzi, w między czasie były przeprowadzane drobne remonty, jednak wymaga on już gruntowych prac. Szukamy wykonawców, ale ponieważ zbiegło się wszystko z ogromnymi wzrostami cen na usługi budowlane, przetarg musiał zostać unieważniony. Na chwilę obecną musimy łatać to, co niezbędne, aby placówka mogła dalej funkcjonować. Remont jest bardzo potrzebny, ma na celu również dostosowanie budynku do ustawy o dostępności, czyli np.  wybudowanie windy i całej infrastruktury wspomagającej funkcjonowanie seniorów i osób niepełnosprawnych. Wymagany jest remont piwnicy, dachu, piwnicy oraz kuchni – mówi Agata Morkis, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Piotr Pękala, rzecznik prasowy urzędu miasta poinformował, że gmina szuka sposobu na rozwiązanie problemu.

– Planowana inwestycja w Magnolii znacząco poprawi komfort przebywających tam seniorów. Projekt zakłada nie tylko przebudowę sal, ale również kuchni, wymianę instalacji czy montaż tak potrzebnej w budynku windy. Niestety złożone oferty znacznie przekraczają budżet inwestycji. Taka historia powtórzyła się po kolejnej próbie znalezienia wykonawcy. Wpływ na to mają rosnące ceny materiałów i koszty pracy. W związku z tym ostatni przetarg został unieważniony, a urząd szuka pomysłu jak rozwiązać zaistniałą sytuację – zaznacza Piotr Pękala.

 

3 KOMENTARZE

  1. Tylko spokojnie ?
    To wszystko dlatego, że teraz krewni i znajomi KRÓLIKA mają sporo innych zajęć i są zarobieni ?

    Ale gdy tylko zwolnią się moce przerobowe znajomków, to zaraz remoncik ruszy z kopyta?
    NAWET za znacznie większą kasę. ?To jest przeca oczywista oczywistość ?

Skomentuj