Kolejny odcinek ulicy Tuwima w Blachowni do remontu. Urząd miasta organizuje konsultacje

1

Zanim w mieście rozpoczną się jakiekolwiek inwestycje, magistrat konsultuje ich zakres. Tym razem urzędnicy chcą poznać opinię mieszkańców Blachowni w sprawie rozbudowy kolejnego odcinka ul. Tuwima.

Kompleksowa przebudowa jednej z głównych ulic na osiedlu rozpoczęła się w połowie wakacji zeszłego roku. Pod koniec stycznia zakończą się prace związane z pierwszym etapem inwestycji – od skrzyżowania z ul. Przyjaźni do skrzyżowania z ul. Władysława Broniewskiego. Równolegle prowadzone są roboty w ramach drugiego etapu obejmującego drogi dojazdowe do budynków mieszkalnych. Urząd miasta planuje, kolejny remont drogi prowadzącej do następnego bloku i ogródków działkowych.

Konsultacje dotyczące dalszej przebudowy ulicy odbędą się 27 stycznia (środa) o godz. 16.00 w Domu Kultury „Lech” przy ul. Wyzwolenia 7b. Koncepcja programowa zadania „Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy/rozbudowy ul.Tuwima w Kędzierzynie-Koźlu.” jest już dostępna pod adresem: https://bip.kedzierzynkozle.pl/artykul/1265/17104/koncepcja-ul-tuwima. Po jej prezentacji na spotkaniu zgłoszone przez mieszkańców uwagi trafią do projektantów.

1 KOMENTARZ

 1. „Magistrat” to niech skończy najpierw remont, który zaczął 23 lipca 2020!! Rozgrzebane, zostawione: od dwóch tygodni nic się tu nie dzieje… Nie dość, że od „przewidywanego terminu realizacji” i rozpoczęcia inwestycji wystąpiło opóźnienie pięciu kwartałów, wg p. 19 informacji z dnia 23 lipca 2017 r.:
  (https://kk24.pl/miasto-szykuje-kolejna-ofensywe-remontowa-na-drogach-sprawdz-gdzie-pojawia-sie-budowlancy/),
  to i termin zakończenia realizacji wg informacji z dnia 23 lipca 2020 już został niedotrzymany, miało być 140 dni, czyli do ok. 9 – 10 grudnia:
  ( https://kk24.pl/ruszyly-roboty-na-ulicy-tuwima-obowiazuja-objazdy-autobusy-kursuja-inna-trasa/).
  W międzyczasie pojawił się drugi termin: 220 dni! Czyli upływający z 27 lutym b.r.!
  Zima, jak rzadko ostatnimi laty, zrobiła się zimowa i chyba musiałby stać się jakiś cud, aby został i on dotrzymany!
  A tu następne plany dot. ulicy Tuwima, choć południowo-zachodnia droga wewnętrzna (wg geoportalu, kończy się razem z parkingiem pod posesją nr 6: ( https://geoportal360.pl/map/?src=adwords&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=SN-Geo&gclid=EAIaIQobChMImvK38rvG7gIVJQd7Ch0FyQoFEAAYASAAEgJQvPD_BwE#l:50.35476,18.25398,18 )! Pretekst do przeciągania robót w nieskończoność?! Może jednak skończyć najpierw ten etap!?
  Główną już można przejechać bez większych przeszkód, choć zastawiają ją zostawione maszyny i przyczepka dla stróża, stojąca dokładnie na zjeździe pod „Biedronkę”, ale obydwie wewnętrzne stoją rozgrzebane i pozastawiane ostrzegawczymi słupkami przy głębokich dołach i wykopach. Pogoda płata figle, bo jest „w kratkę”: pada mokry śnieg z deszczem, a huśtawka temperatur: +/- pogarsza bezpieczeństwo oblodzeniem drogi.
  Tylko dzięki wielkiemu parkingowi pod „Biedronką” można to jakoś wytrzymać. Bez niego mieszkańcy mieli by kłopot, co zrobić z samochodami.
  Takich parę uwag nasunęło mi się po przeczytaniu tej informacji!

Skomentuj