Kolejny kierowca tira przegrał z zakrętem na obwodnicy. Jeden pas całkowicie zablokowany

14

W poniedziałek po godz. 15 kierowca ciężarówki z naczepą jadący od strony ronda Grunwaldzkiego stracił panowanie nad kierownicą w miejscu ostrego zakrętu na wysokości osiedla Piastów.

Ciężarówka uderzyła w bariery energochłonne i stanęła w poprzek drogi, całkowicie blokując jeden z pasów. To kolejne tego rodzaju zdarzenie w tym miejscu. Kierowcy prawdopodobnie nic się nie stało. Na miejscu pracują policjanci, którzy wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Jest też pomoc drogowa. Trwa usuwanie tira z jezdni.

14 KOMENTARZE

 1. Zawsze mówiłem i zdania nigdy nie zmienię ( bo sporo osobowką kilometrów po Europie robię ) tirowcy to najgorsi kierowcy nie liczą się z niczym i nikim .

  • Weź przestań. Na tym konkretnym zakręcie kończyli jazdę zarówno kierowcy osobówek, jak i motocykliści. Zakręt jest zdradliwy dla osób spoza Kędzierzyna, dołóż do tego czas jazdy tego szofera, znużenie, chwilę nieuwagi i pozamiatane. Mandat dostał na pewno, tak że nie bój. Od szefa też premii nie dostanie. Porównaj sobie też ilość spowodowanych zdarzeń drogowych i przejechanych kilometrów przez różnych uczestników ruchu i wtedy mów kto jest najgorszy.

   • Jak jestem zmęczony to robię przerwę A nie że jedzie bo ustawa mówi że za godzinę ma przerwę. Zdradliwy ? Nie dostosował prędkości do warunków drogowych tak się to nazywa w kodeksie drogowym no i tam jest 30 km/h skończ mówić o zdradliwym zakręcie bo nie widziałeś jeszcze zakrętów . W artykule powinna być jeszcze informacja ile miał prędkości na tacho odnotowane w chwili zdarzenia .

  • Dokładnie tak, a nie daj Boże jedź przepisowo i taki osobnik jedzie za Tobą, za każdym razem dają po długich i spychaja praktycznie z drogi. Dobrze ze mialam kamerki i zawsze kończyło się to dla nich bardzo surową karą. To są zazwyczaj bardzo specyficzni ludzie i według mnie albo bardzo niebezpieczni albo po prostu nie mają za grosz rozumu.

 2. Dokładnie. Ten zakręt jest niebezpieczny. Powinni coś z tym zrobić. To często nie jest wina kierowców tylko złego tzw, promienia łuku.

  • Powinni coś z tym zrobić faktycznie. Proponuję w okolicach stadionu zjazd dla takich idiotów i 1 godzinne szkolenie: Jak zredukować prędkość najpierw do 50 a potem do 30km/h aby skręcając nie przewrócić ciężarówki.

  • Warto interesować się, tym co się dzieje wokół nas. Ten zakręt zniknie. Będzie tutaj rondo i początek drugiej nitki obwodnicy. Wykonawca dostał już pozwolenia i prace niedlugo się zaczną. Do 2022 r. ma być gotowa.

 3. Suza co do promienia łuku to wszystko z nim ok tak samo ten zakręt jest w 100% bezpieczny i to jest tylko wina kierowców tam jest znak ograniczenia prędkości 30 km wystarczy się dostosować i nic się nie stanie proste

 4. Jakież to wspaniałe, a jednocześnie głupie określenie:”weź przstań”.
  No właśnie. Weź przestań WS.
  Kierowcy tzw. TIRów mają określony czas jazdy, potem przymusowy, zapisany ustawowo czas odpoczynku.
  Więc nie mówmy o znużeniu i chwili nieuwagi.Jeśli już o chwili niewagi, to taki kierowca nie nadaje się nim być, jeśli ma takie chwile.
  Zakręt zdradliwy?
  Jest ograniczenie prędkości.
  Wystarczy się do niego zastosować. Ale gdy ktoś jest kierowca z bombowca, to takie skutki.
  A Ty pewnie też powozisz sprzętem ciężarowym, że tak dziarsko bronisz delikwenta.

 5. Intryguje mnie kto daje uprawnienia takim łebkom ? Przecież taki psychopata prowadzi czołg na kołach , który może posłużyć jako narzędzie zbrodni, eh żal,pl

 6. Ok zgadzam się. Rzeczywiście jest tam ograniczenie do 30KM. Ale jak każdy łuk powinien mieć załamanie do środka a ten ma zupełnie prostą jezdnie. Tak nie powinno być. Nikogo nie broniąc bo nie znam człowieka naprawdę tam trzeba uważać. My z kędzierzyna to wiemy ale przyjezdny nie za bardzo.

Skomentuj