Kolejny fragment ulicy Przyjaźni do remontu. W wakacje spore utrudnienia dla kierowców

13

Za kilka tygodni ma rozpocząć się remont kolejnego odcinka ulicy Przyjaźni. Kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami w postaci ruchu wahadłowego.

Ulica Przyjaźni w ostatnich kilkunastu miesiącach była kilkukrotnie zamykana. Spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja prowadziła dużą inwestycję związaną z budową brakującej kanalizacji. Zamknięcie drogi powodowało bardzo duże utrudnienia dla kierowców, którzy musieli objeżdżać osiedle przez Cisową i Miejsce Kłodnickie.

Już za kilka tygodni możemy spodziewać się kolejnych utrudnień. Opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zlecił remont nawierzchni drogi na około 700-metrowym odcinku od mostu nad Kanałem Gliwickim do ostrego zakrętu w okolicy Starej Blachowni.

– Orientacyjny termin realizacji prac to sierpień-wrzesień. Nie planujemy w tym czasie zamykania drogi. Będzie zastosowany ruch wahadłowy – informuje Agata Andruszewska z opolskiego oddziału GDDKiA.

Problemem dla kierowców jest fakt, że po rozpoczęciu inwestycji na drodze wojewódzkiej nr 408 ulicą Przyjaźni przebiega objazd dla samochodów jadących od strony Gliwic do Kędzierzyna-Koźla. Będziemy informować o dokładnym terminie rozpoczęcia remontu.

13 KOMENTARZE

 1. Co za mózg, robi dwa remonty głównych dróg w tym samym czasie? Droga na Gliwice w korzonku zamknięta do końca roku. Tutaj w okresie sierpień-wrzesień remont drogi na Ujazd. Gwarantuje korki, same Tiry swoimi gabarytami zatarasuja drogę (jadące w kierunku Azot)

  • a któż to jest naszym główno-dowodzącym w tym mieście absurdów? Będą pewnie tłumaczenia, że ta droga nie jest miasta, że to nie tak, że nie wiedzieli o objeździe na Korzonek, że droga na Korzonek nie należy do miasta, że nie można tego wszystkiego skoordynować, że nie mają wpływu. A kierowcy aby się dostać na Korzonek będą jeździć przez Rudziniec.

 2. Przeciez tędy prowadzi jedyny objazd w strone Gliwic z powodu zamkniecia 408 na pol roku! Czy te urzedasy poupadaly na glowy?

 3. W czasie przebudowy tej ulicy, jaką była kanalizacja można ten tema było załatwić, ale myślenie i planowanie boli, oj boli.

 4. Pogięło kogoś i to ostro, teraz do Gliwic aby się dostać muszę jechać na Kuźniczki, Cisowa, Zalesie (gdzie nie wiem czy jest tam gotowa już droga) i na Autostradę gdzie jeszcze nie mam pewności że do zjazdu na Ostrope nie będzie wypadku.
  Brawo!

 5. o ile się orientuję, to na tym własnie odcinku ma być przecięcie tej drogi z nową obwodnicą… Ciekawe czy wezmą to pod uwagę, czy tak jak zwykle zrobią aby za pół roku rozkopać

 6. ciekawe czy ktoś w tej dyrekcji dróg pomyśli o ścieżce rowerowej żeby po remoncie usprawniło przejazd aut nim zbudują obwodnicę

  • Żadnej ścieżki rowerowej nie wybudują to ma być tylko remont zniszczonej nawierzchni nie rozbudowa. Ze strony GDDKiA zamówienie obejmuje m.in.:
   – frezowanie profilujące nawierzchni na śr. grubość 10cm
   – wykonanie warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego AC16W na grubość do 3 cm,
   – wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC16W na całej szerokości jezdni, na grubość 5 cm,
   – wykonanie warstwy ścieralnej grysowo-mastyksowej SMA11 o gr. 4 cm
   – wykonanie oznakowania poziomego grubowarstwowego strukturalnego,

 7. Też się zastanawiam, kto zarządza naszymi drogami. W Lenartowicach na drodze do Cisowej zrobiony zwalniacz wysoki na 10cm, trzeba całkowicie zatrzymać samochód i tak można uszkodzić zawieszenie, tylko po co? Pytam , po co? ta droga to same dziury i tak jeździ się powoli. Na Blachowni zaś prawie na zakręcie (ostrym) coś wybudowali , nie wiem co to za stwór? jakieś zagrodzone przejście czy cóś?? chore, po prostu chore!!!Komu to potrzebne, może ktoś powie co to i po co?

  • @niepocieszona ten stwór to część infrastruktury związanej z nową kanalizacją. Co do reszty, planowania remontów, zwalniaczy na dziurawych jak sito drogach – tak brak tutaj jakiejś koncepcji i myśleniu o nas mieszkańcach. Być może kierunki odpowiedzialnych za to urzędników nie są tymi kierunkami i zwyczajnie ich to „nie dotyczy”. Szkoda😔

Skomentuj