Kolejny fragment krajowej 45 oddany do użytku. Rondo w Reńskiej Wsi całkowicie przejezdne. ZDJĘCIA

5

Drogowcy mile zaskoczyli przed świętami. Odcinek drogi krajowej nr 45 między Reńską Wsią a Większycami został dziś otwarty. Zarządca drogi apeluje o ostrożność – formalnie fragment ten wciąż jest placem budowy.

Przebudowa drogi krajowej nr 45 prowadzona jest od kilku miesięcy. Kilka tygodni temu zarządca drogi otworzył częściowo nowe rondo w Reńskiej Wsi, co ułatwiło życie kierowcom. Dziś przyszedł czas na kolejny etap – droga krajowa nr 45 na odcinku od ronda w Reńskiej Wsi do Większyc została otwarta. Zarządca zastrzega jednak, że formalnie wciąż jest to plac budowy i apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.

Nadal zamknięty jest odcinek od Większyc do Komorna. Tam prace mogą zakończyć się w pierwszym bądź na początku drugiego kwartału 2019 roku.

5 KOMENTARZE

  1. Mamy nadzieję, że też w Blachowni zostanie otwarty na Święta remontowany odcinek. Dzisiaj był już intensywnie asfaltowany. Prawdziwy niepokój budzi druga część remontu od śluzy do ul. Tuwima. Odcięcie całej Blachowni od centrum to będzie koszmar. Czy objazd za dzialkami, przynajmniej dla osobówek jest nadal rozważany? Objazd przez Cisową nie nadaje się na tak intensywny ruch. Między Cisową, a Sławięcicami to koszmar, brak linii wzdłuż drogi, dziury i ściganci stwarzajacy ogromne zagrożenie. Przydałyby się tam patrole policji, np. te łapiące kierowców przejeżdżających przez zakaz za Bergerem.

Skomentuj