Kolejny etap budowy obwodnicy północnej. Jak do tej pory wykonano około 40 proc. całej inwestycji

17

Prace przy budowie północnej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla w ciągu drogi krajowej nr 40 prowadzone są na całej jej długości. Jak informuje zarządca drogi, obecnie zaawansowanie prac wynosi 40 proc.

Od wtorku (4 maja br.) planowane jest wprowadzenie zmiany organizacji ruchu na terenie miejscowości Ujazd. Do końca sierpnia 2022 r. pozostanie zamknięta droga gminna DG105720 (ul. Starostrzelecka). Na tym odcinku prowadzone będą prace przy budowie wiaduktu drogowego nad projektowaną obwodnicą wraz z przebudową ul. Starostrzeleckiej. Zaplanowano także prace przy budowie trasy głównej obwodnicy w zakresie robót ziemnych i konstrukcji jezdni.

4 maja 2021 r. zaplanowano także zamknięcie na około cztery tygodnie drogi powiatowej DP1455 (ul. Żeromskiego). Tutaj realizowane będą prace przy kanalizacji deszczowej oraz teletechnicznej. Dla zamkniętych odcinków dróg będzie obowiązywał objazd przez Jaryszów i Zimną Wódkę.

Na znacznym odcinku przyszłej obwodnicy ułożono już podbudowę zasadniczą z kruszywa oraz podbudowę bitumiczną. W zakresie robót drogowych wykonawca prowadzi także prace przy budowie nasypów oraz wykopów, a także przy profilowaniu i humusowaniu skarp. Od momentu rozpoczęcia inwestycji wykonano 109 000 m3 nasypów oraz 229 500 m3 wykopów w trasie głównej.

Prowadzone są prace przy obiektach mostowych w zakresie fundamentów, podpór oraz ustrojów nośnych. Duże zaawansowanie jest widoczne przy budowie obiektu MD-1 nad rzeką Kłodnicą, który docelowo będzie miał długość 113,5 m. Dla robót branżowych trwają prace przy przebudowie sieci gazowej, wodociągowej, teletechnicznej oraz deszczowej. Wykonawca kontynuuje prace przy budowie oświetlenia. Zakończenie prac przy budowie północnej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla zaplanowano w IV kwartale 2022 r.

17 KOMENTARZE

 1. Te PiSy to są jednak cholery i nie słuchają się wybrańców ludzkości K-K.😕 Przecież kiedyś reprezentantka platformy wyraźnie głosowała w sejmie PRZECIWKO funduszom na rozbudowę tej obwodnicy. Czyli reprezentowała WIĘKSZOŚĆ mieszkańców KK😕 A te cholerne PiSy się NIE słuchają i budują😎 Jakby natura chciała taką budowlę, to by se wybudowała – że zacytuję Kidawę-Błońską😉

  • Noooo .. tu się muszę z Tobą zgodzić 😁, przy setkach kilometrów autostrad, pięknym Centralnym Porcie Komunikacyjnym, elektrowni Ostrołęka, setkach tys.” mieszkań+”, przekopu Mierzei Wiślanej i wielu dziesiątek podobnych inwestycji których ludzie nie chcieli (a lewacy z premedytacją to zablokowali) … obwodnica Kędzierzyna-Koźla staje się sztandarową inwestycją PISu w kraju😜… ba na świecie 😁.

   • Obecny przebieg granicy przecinający Mierzeję Wiślaną to była osobista decyzja Stalina, żeby na wszelki wypadek móc lepiej kontrolować tę wredną Polskę. I udało się, nawet teraz są „lewacy”, który dalej wspierają tę decyzję Stalina i krytykują przekop. To przykład jak nienawiść do jakiejś opcji politycznej odbiera rozum. Życzę miłej majówki.

 2. Istniejąca już część obwodnicy powinna spełniać swoje zadanie jednocześnie powinien zmniejszyć się ruch ciężkich pojazdów przez ulice Koźla dzielnicy Stare Miasto. Niestety tak nie jest. Nadal większość ciężkiego tranzytu przejeżdżą m.in. ul Racławicka ,24 kwietnia oraz Głubczycką. W niektórych budynkach zwłaszcza obok wymienionej arterii w momencie przejazdu ciężarówki wszystko się trzęsie.
  Wywrotki jadą z dosyć sporą prędkością i nadmiernie hałasują i to już przed godziną 5 rano. Pomimo zgłoszenia do Pani Prezydent, nic magistrat nie zrobił w tej sprawie. Mało tego w odpowiedzi piszą ,że miasto postara się by zwiększyć bezpieczeństwo oraz stwierdzili iż muszą tędy jeździć owe pojazdy ze względu na istniejące zakłady….
  Nie wiem jakie zakłady miała Pani Prezydent na myśli ? Bo w okolicy wymienionych powyżej ulic nic nie ma.
  Najwidoczniej Włodarze nawet nie wiedzą co się znajduje i gdzie na terenie miasta. Po prostu ręce opadają tym bardziej że nic nie zrobiono pomimo potrącenia pieszych na przejściu jakiś czas temu. Przypominam również o przewróconej ciężarówce ze złomem w ubiegłym roku. Czy musi dojść do tragedii ? Pani Prezydent czemu w takim bądź razie w Kędzierzynie w Śródmieściu mogliście zabronić przejazdu ciężkiemu tranzytowi, a w Koźlu nie ? Już nie wspomnę o innych uszczerbkach o których była mowa w piśmie czyli brak patroli policji od godziny 22 do godziny 6. Brak monitoringu. Czy za mała ilość ławek w tym uszkodzone oraz ohydny plac zabaw na terenie kozielskiego parku. W Azotach potrafiliście zrobić jak się należy chociaż mało kto z tego będzie korzystał. Więc ja jako mieszkaniec jak to nazywacie „Miasta możliwości” mogę stwierdzić z pewnością że możliwe jest zrealizowanie tych postulatów lecz hamulcem jesteście wy Władza. Nie słuchacie społeczeństwa lokalnego….

  • Społeczeństwo lokalne ma cały czas głosować na jedyną słuszną partię POKO w mieście możliwości. To społeczeństwo lokalne nie może, ba nie ma prawa niczego wymagać od tej władzy. Ma zapewnioną rozrywkę, ładnie „urządzone” miasto. I nic poza tym. „Chleba i igrzyska.” dla ludu Kędzierzyńskiego-Kozielskiego. Niestety tym chlebem to już gorzej.

   • Z tym głosowaniem na POKO nawet w KK to mogą być pewne problemy,😉 bo ostatnio w Platformie na POważnie ROZPOCZĘTO przygotowania do wyprowadzenia sztandaru😕

    Oprócz tego w łopozycji na CAŁY gwizdek trwa nawalanka przy bufecie – kto i jak ma łapnąć tę unijną kasiorę😂. Poseł Borysław JUŻ zaczął wyrywać sobie resztki włosów, a jazda DOPIERO się zaczyna😎

   • W temu co piszesz @Antypolityka sprawa jest BARDZO poważna😕 Jak już nawet POseł Borysław sam SIEBIE nazywa zdrajcą😱😭😤😰😨 to chyba w głowie coś mu się POfyrtało, albo zbliża się koniec świata😉

    • Jesteś chorym głupcem zaślepionym w polityką. Wyprali ci mózg i dlatego tak bredzisz. Jak tak masz pisać to tego nie rób. A jak chcesz się wypowiedzieć to merytorycznie nie wspominając tematyki polityki.

 3. Zyby chociaz jeszcze objazdowe drogi zrobili np.Ferdynand droge na babia gore.Jak zamykaja droge na 2 Lata.

 4. “U Arystotelesa polityka jest rozumiana jako rodzaj sztuki rządzenia państwem, której celem jest dobro wspólne.“
  Wg. Jana Pawła II – polityka jest to roztropna troska o dobro wspólne.
  Dobrem wspólnym jest państwo, miasto, ulica, park, itd – czyli wszystko co dotyczy również lokalnej społeczności. Ta obwodnica też jest dobrem wspólnym.
  Również od polityki zależy, kto i jak wybuduje tę obwodnicę. Kto był za budową obwodnicy, a kto był przeciw i np. w sejmie głosował przeciwko przyznaniem funduszy na jej rozbudowę.😉
  Polityka to nie są tylko partie czy działacze polityczni, ale wszystko co nas otacza zależy od polityki np. finansowej, kulturalnej, społecznej, religijnej etnicznej, oświatowej, itd. Choć nie zawsze jest to “roztropna troska o dobro wspólne”.
  Reasumując. Jeżeli już zarzucasz komuś @Antypolityka “wypranie mózgu i zaślepienie polityką”, to dobrze byłoby najpierw samemu nieco się poduczyć, się co to jest polityka i co ona oznacza.
  A przy okazji, “Nie ważne czy polityka Cię interesuje czy nie, wystarczy że politycy interesują się Tobą”😕

Skomentuj