Kolejny dobowy rekord zakażeń koronawirusem. Ministerstwo informuje o 8099 nowych przypadkach

0

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 8099 nowych przypadkach koronawirusa i 91 przypadkach zgonów, których przyczyną był COVID-19.

To kolejny dzień z rekordową liczbą zakażeń odnotowanych w Polsce od początku epidemii koronawirusa. Podobnie jak miało to miejsce wczoraj, najwięcej nowych przypadków zakażenia potwierdzono w województwie mazowieckim (1306) i małopolskim (1303). Na Opolszczyźnie w ciągu ostatniej doby zdiagnozowano 282 nowe przypadki zakażenia.

W całym kraju potwierdzono aż 91 przypadków zgonów, których przyczyną był COVID-19. W 7 spośród z nich COVID-19 został wykazany jako jedyna przyczyna śmierci pacjenta, pozostali pacjenci mieli choroby współistniejące. Na Opolszczyźnie potwierdzono cztery przypadki śmiertelne epidemii, dotyczą one dwójki mieszkańców powiatu opolskiego, mieszkańca powiatu oleskiego oraz krapkowickiego.

Aktualne informacje dotyczące sytuacji w kozielskim szpitalu przekazało starostwo powiatowe:

W części zakaźnej szpitala w Koźlu przebywa 106 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem, w tym 10 pacjentów przebywających na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. W ciągu ostatniej doby w części zakaźnej przybyło 9 chorych. Brak pacjentów z podejrzeniem oraz dzieci. W szpitalu hospitalizowanych jest 13 mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego z potwierdzonym zakażeniem (stan na czwartek, 15 października, godz. 10:34).
W izolacji domowej przebywa 147 osób z terenu powiatu (z potwierdzonym zakażeniem), w kwarantannie przebywa 596 osób. W kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy przebywają 84 osoby. 1067 osób objętych jest w powiecie nadzorem epidemiologicznym.

Skomentuj