Kolejni kierowcy utracili prawo jazdy. Rekordzista jechał w terenie zabudowanym 123 km/h

0

Nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach. Kędzierzyńsko-kozielscy policjanci w miniony poniedziałek zatrzymali 2 kierowców, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Niechlubny rekordzista jechał ponad 120 km/h.

Kędzierzyńsko-kozielscy policjanci ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. W poniedziałek mundurowi zatrzymali prawo jazdy 2 kierującym.

Jednym z nich był 24-letni kierowca fiata, który w Długomiłowicach w obszarze zabudowanym jechał 123 km/h. Mieszkaniec powiatu głubczyckiego przekroczył tym samym dozwoloną prędkość o ponad 73 km/h.

Nieznacznie mniej, ale również zdecydowanie za dużo, na liczniku miał 32-latek kierujący volkswagenem. Mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego w miejscowości Lubieszów jechał 117 km/h. Oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, nieodpowiedzialni kierowcy zostali ukarani wysokimi mandatami oraz punktami karnymi.

Policjanci przypominają, że zgodnie z nowelizacją przepisów drogowych za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) grozi utrata prawa jazdy.

Skomentuj