Kolejni kierowcy stracili prawko za prędkość. Jeden tłumaczył, że testował auto przed zakupem

7

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego wydziału ruchu drogowego cały czas prowadzą kontrole prędkość, z jaką poruszają się kierowcy na drogach naszego powiatu. W ostatnich dniach funkcjonariusze ujawnili 3 kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Mężczyźni stracili prawa jazdy na 3 miesiące.

Policjanci z ruchu drogowego w codziennej służbie dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego regionu. Funkcjonariusze sprawdzają czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów, a tam gdzie jest łamane prawo wyciągają konsekwencje. Niestety, wciąż wielu kierowców łamie ograniczenia prędkości, stwarzając tym zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników dróg. W ostatnich dniach funkcjonariusze ujawnili 3 kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h.

W środę (13 października) około godziny 11:00 patrol drogówki na Al. Armii Krajowej zauważył jadącego z nadmierną prędkością renault. Siedzący za kierownicą 31-letni mieszkaniec województwa śląskiego jechał w terenie zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” z prędkością 102 km/h.

Kolejny kierowca, który stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość został zatrzymany do kontroli w piątek (15 października).  Na Al. Armii Krajowej mundurowi zatrzymali do kontroli opla. Kierujący tym samochodem 30-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego jechał w terenie zabudowanym z prędkością 109 km/h, przekraczając prędkość o 59 km/h.

W niedzielę, przed godziną 19:00 w Mierzęcinie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli volkswagena, którym kierował mieszkaniec województwa śląskiego. 31-latek na obowiązującej „pięćdziesiątce”  jechał z prędkością 120 km/h. Dodatkowo pasażer, którego przewoził nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kierowca tłumaczył się, że chciał wypróbować auto przed jego zakupem. Za popełnione wykroczenie pasażer został ukarany mandatem, natomiast 31-latek, który był już wielokrotnie notowany będzie odpowiadał przed sądem.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

7 KOMENTARZE

  1. aleja Armii Krajowej, obwodnica, już nigdzie indziej nie łapiecie bo nigdzie się nie da, nasuwa się tyko jeden wniosek, po co w mieście obwodnica skoro z dokładnie taką samą prędkością mamy po niej jeździć jak kozielską czy al. jana pawła? proponuję zmienić na obwodnicy pod wiaduktem ograniczenie do 30km/h to jeszcze więcej dokumentów można będzie zatrzymać i odtrąbić sukcesy….

  2. Jakim trzeba być półgłówkiem zeby zamiast zawieźć samochód na stację diagnostyczną „testować” go wciskając gaz do podłogi i jechac przed siebie?

    • Każdy dobry mechanik przed przyjęciem na warsztat samochodu najpierw się nim przejedzie a później potwierdza diagnozę na podnośniku, mało który kierowca zna się na samochodach i ich usterkach oraz naprawach.

  3. O kierowcy! Przecież te lenie patentowe stoją zawsze w tych samych miejscach, czy taki problem przynajmniej tam trochę zwolnić i nie dawać im satysfakcji że dobrze pracują.

    • Ruch z jednokierunkowego zmienia sie w dwukierunkowy, zwężenie, brak pobocza, kawalek dalej przejście dla pieszych Jeżeli tego nie rozumiesz to oddaj prawo jazdy i w autobus.

Skomentuj