Kolejni kierowcy pożegnali się z prawem jazdy. Działania grupy „Speed” na drogach naszego powiatu

4

Funkcjonariusze kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego działając w ramach grupy ,,Speed’’, zatrzymali prawo jazdy kolejnym kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych, dlatego apelujemy o rozwagę i stosowanie się do znaków i ograniczeń prędkości.

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego grupa „Speed” ma między innymi za zadanie ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań oraz szczególnie niebezpiecznych wykroczeń m.in. takich jak: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niewłaściwe zachowanie w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W ostatnich dniach funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy kolejnym trzem kierowcom, którzy przekraczając w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h stwarzali zagrożenie na drodze.

W piątek (8 maja) policjanci, którzy pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem, zauważyli w Długomiłowicach na DK45 kierowcę osobowej skody, który poruszał się z nadmierną prędkością. 56-letni mieszkaniec Poznania na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 104 km/h.

Następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali kolejne prawo jazdy. Tym razem do ograniczeń prędkości nie zastosował się 26-letni kierowca fiata. Mężczyzna w Kędzierzynie-Koźlu na DK40 w miejscu gdzie była dozwolona prędkość do 70 km/h miał na liczniku 124 km/h.

Trzeciego kierowcę, mundurowi zatrzymali w poniedziałek w miejscowości Nakło. Tam 21-letni mieszkaniec powiatu krapkowickiego, kierując osobowym audi nie zastosował się do ograniczeń prędkości, przekraczając ją o 54 km/h.

W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości kierowcy otrzymali mandat karny i 10 punktów karnych. Zatrzymano im również prawo jazdy na 3 miesiące. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu wypadków samochodowych.

4 KOMENTARZE

  1. Szanowni policjanci dajcie spokój z tymi ”apelami”. Zawsze byli ludzie którzy łamali przepisy ruchu drogowego, złodzieje i wszelkiej maści oszuści. Tak było jest i będzie.

  2. NA Polaka najlepszy jest BAT i KARA. Jestem jednak przekonany, że delikwenci dalej będą kierować pojazdami z tym, że bez dokumentów, bo przecież można nie mieć dokumentów przy sobie ;|

      • zgadza się,

        ustawodawca z Wiejskiej ma ciągle inne ważniejsze sprawy do uchwalenia, nawet nocami, brakuje im czasu na ułatwienie życia ludziom, ale suweren ma tylko głosować i nie przeszkadzać, głosować na jedyną słuszną, przewodnią siłę narodu…

Skomentuj