Kolejne zmiany w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym. Od środy autobusy zabiorą maksymalnie 12 pasażerów

5

W związku z panującą epidemią koronawirusa i obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd, Miejski Zakład Komunikacyjny w Kędzierzynie-Koźlu wprowadza ograniczenia w przewozach pasażerów.

Od środy, 25 marca autobusy miejskiego przewoźnika będą mogły zabrać jednocześnie nie więcej niż 12 pasażerów. Aby sprostać oczekiwaniom pasażerów i zapewnić mieszkańcom możliwość dojazdu do pracy i swobodnego korzystania z komunikacji, każdy kurs będzie obsługiwany przez 2 lub 3 autobusy – MZK na bieżąco będzie monitorować sytuację i obłożenie poszczególnych kursów.

Wcześniej miejski przewoźnik zredukował liczbę kursów z uwagi na zamknięcie szkół, przedszkoli oraz ograniczenie liczby pasażerów dojeżdżających do zakładów pracy. Autobusy MZK są też na bieżąco dezynfekowane, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo sanitarne podróżnych i kierowców.

5 KOMENTARZE

  1. I w jaki sposób tego dopilnować? Wejdzie jakiś cwaniak i będzie się kłócić.. Wprowadzają sobie jakieś durne pomysły, a jak do nich przygotowują kierowców? Kurs krav-magi? Nie raz byłem świadkiem tego, że kierowca o mało nie wyłapał wpie… za zwrócenie uwagi..

    Jak dla mnie w ogóle zamknąć mzk na czas epidemii.. Przecież ludzie mają na dupach siedzieć w domu.. Wprowadzić kursy z zakładów pracy o 6, 14 i 22, ew. 15 i 18.. Dajecie ludziom możliwość przemieszczania się, to nie zostaną w domu..

  2. A w kościele który jest 10 razy większy może być max. 5 osób. Żart . Moja Babcia mówiła:” bez Boga ani do proga”. Jeszcze będziecie Go szukać

  3. @Śmiechłem – „@Jak dla mnie w ogóle zamknąć mzk na czas epidemii.. Przecież ludzie mają na dupach siedzieć w domu.. Wprowadzić kursy z zakładów pracy o 6, 14 i 22, ew. 15 i 18.. Dajecie ludziom możliwość przemieszczania się, to nie zostaną w domu..” Nie wszystkie zakłady pracy w ten sposób pracują – wprowadzając takie kursy nie miałbym jak dostać się i jak wrócić z pracy Panie „Niech nie będzie niczego”. Najlepiej uogólnić, bo „mi się tak wydaje”.

Skomentuj