Kolejne zmiany w kozielskim szpitalu. Bezpłatne noclegi dla mam dzieci z oddziału neonatologicznego

1

Od 1 października mamy, których dzieci przebywają na oddziale neonatologicznym, nie muszą płacić za noclegi w szpitalu.

To kolejna inicjatywa lecznicy skierowana w stronę mam najmłodszych pacjentów kozielskiego szpitala – w czerwcu zniesiono opłaty za pobyt hotelowy matek, których dzieci znajdują się na oddziale pediatrycznym. Do tej pory kobiety, których dzieci przebywały na oddziale neonatologicznym, mogły wykupić sobie nocleg w pomieszczeniach hotelowych znajdujących się w szpitalu. Opłata za każdą dobę spędzoną w pokoju wynosiła 30 złotych.

– Nie wyobrażam sobie, żeby matka dziecka znajdującego się na oddziale przebywała z dala od niego, a zdarzały się przypadki, w których opłata stanowiła problem. Z punktu widzenia ekonomii dla nas jest to znikomy zysk, a najważniejsze jest przecież dobro pacjenta – mówi Jarosław Kończyło, dyrektor SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu.

Usługa hotelowa dla matek noworodków hospitalizowanych na oddziale neonatologicznym z pododdziałem patologii noworodka realizowana jest w przypadku ponownej hospitalizacji noworodka (po wypisaniu matki z noworodkiem ze szpitala) lub w przypadkach przyjęcia noworodka do hospitalizacji z innych placówek szpitalnych.

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu jest jedną z trzech placówek w województwie, która może się pochwalić drugim stopniem referencyjności dla oddziału neonatologicznego.

1 KOMENTARZ

Skomentuj