Kolejne przypadki koronawirusa na Opolszczyźnie. Jeden pacjent z naszego powiatu

6

Jak w niedzielę poinformował wojewoda opolski Adrian Czubak, w regionie odnotowano 4 kolejne przypadki zachorowania wywołanego przez koronawirus. Trzy z nich dotyczą osób z powiatu nyskiego, jeden z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

W powiecie nyskim zakażonym koronawirusem jest mężczyzna w sile wieku, który obecnie hospitalizowany jest na Oddziale Zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Koronawirus potwierdzony został także u kobiety w sile wieku i u kilkuletniego chłopca. Przebywają w kwarantannie domowej.

Do szpitala monoprofilowego w Kędzierzynie-Koźlu trafiła również kobieta w wieku senioralnym. Stan wszystkich ww. osób jest stabilny. Powodem zachorowania jest transmisja lokalna.

6 KOMENTARZE

  1. Zakażona to lekarka i mam pytanie czy lekarze, którzy pracują teraz w tym szpitalu mogą pracować w innych miejscach?, bo jest to jest ogromne zagrożenie dla ludzi, wiem że są lekarze, którzy są na pierwszej lini frontu, a spotykają się towarzysko po pracy.

    • :)) Do @głupek. Skąd wziąłeś „w sile wieku 18-65 lat.” ? W artykule pisze wyraźnie „W powiecie nyskim zakażonym koronawirusem jest mężczyzna w sile wieku….” ; „Koronawirus potwierdzony został także u kobiety w sile wieku i u kilkuletniego chłopca.” ; „…trafiła również kobieta w wieku senioralnym. Stan wszystkich ww. osób jest stabilny.” Masz dwie osoby w sile wieku, jedną osobę w wieku senioralnym i jedną osobę kilkuletnią. Wystarczy przeczytać spokojnie, a nie denerwować się od razu. :)))

  2. Nie którzy lekarze po szpitalu biegną do gabinetu gdzie przyjmują po kilkadziesiąt pacjentek. To jest dopiero jazda bez trzymanki……!! Ale kasa najważniejsza niestety :(

  3. Jedni lekarze pozamykali gabinety i leczą ludzi ;zdalnie; na odległość a inni dla odmiany zakażają mając bezpośredni kontakt z pacjentami i jak tu się w tym wszystkim połapać.

Skomentuj