Kolejne podejście do przebudowy drogi z Bierawy do Korzonka: remont ma ruszyć wiosną

0

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu ogłosił przetarg na przebudowę blisko trzykilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 408 z Bierawy do Korzonka. Pierwotnie zadanie miało zostać zrealizowane w ubiegłym roku.

Przebudowa znajdującej się w fatalnym stanie drogi wojewódzkiej nr 408 ruszyła w 2016 roku od prac na odcinku z Brzeziec do Starego Koźla. Już pierwszy etap zaplanowanej na kilka lat inwestycji wiązał się z dużymi problemami. Fragment drogi o długości 1,7 kilometra udało się oddać do użytku dopiero jesienią 2017 roku. Wcześniej zarządca zapowiadał, że sukcesywnie co roku będzie remontował kolejne odcinki trasy prowadzącej z Kędzierzyna-Koźla do Gliwic.

W 2018 roku ogłoszono przetarg na przebudowę odcinka z Bierawy do Korzonka. Po otwarciu ofert okazało się, że zaproponowane przez firmy ceny znacznie odbiegają od kwoty zarezerwowanej na inwestycję w budżecie Zarządu Dróg Wojewódzkich. Postępowanie unieważniono i po raz kolejny ogłoszono je w styczniu 2019 roku.

Firmy zainteresowane przebudową odcinka drogi o długości 2,7 kilometra mogą składać oferty do początku marca. Same prace mogą rozpocząć się wiosną, a droga ma zostać oddana do użytku najpóźniej z końcem listopada. Plan inwestycji zakłada wymianę jezdni, budowę ścieżki rowerowej i chodników a także dodatkowej infrastruktury drogowej.

Skomentuj