Kolejne medale dla pływaków MMKS Kędzierzyn-Koźle. Nasza młodzież błysnęła na zawodach w Wieliczce. ZDJĘCIA

0

W udanym stylu zakończyli zimowe ferie młodzi pływacy MMKS-u Kędzierzyn-Koźle. Szóstka zawodników klubu w minioną sobotę z powodzeniem rywalizowała w VII Pucharze Solnego Miasta w Wieliczce.

W imprezie tej wzięło udział prawie 400 zawodników z 22 klubów pływackich z całej Polski. MMKS Kędzierzyn-Koźle reprezentowało razem 6 osób – siostry Paulina i Lena Kużaj, bracia Kamil i Amadeus Gohla, Kamil Kania oraz Jan Bartoszek. Cała reprezentacja Naszego Miasta to uczniowie klas sportowych IIS i VS w PSP nr 9 w K-Koźlu.
Znakomity występ naszych pływaków zaowocował sześcioma zdobytymi medalami (4 złote i 2 srebrne) oraz tytułem najlepszego zawodnika w kategorii 12 latków. Oprócz tego nasi zawodnicy zajęli także dwa drugie miejsca wśród najlepszych zawodników imprezy. Oto dorobek naszych reprezentantów:

Kamil Gohla wywalczył 2 Złote Medale na dystansach 100m st. klasycznym i 200m st. zmiennym oraz tytuł Najlepszego Zawodnika w kategorii wiekowej 12 lat.

Kamil Kania zdobył  Złoty Medal na dystansie 100m st. dowolnym i Srebrny Medal w konkurencji 100m st. grzbietowym i zajął II miejsce wśród Najlepszych zawodników w kategorii wiekowej 12 lat.

Lena Kużaj zajęła I miejsce w konkurencji 25m st. grzbietowym, zajęła IV miejsce na 25m st. dowolnym i w łącznej klasyfikacji II miejsce wśród Najlepszych zawodniczek w kategowrii wiekowej 8 lat.

Jan Bartoszek zajął II miejsce na dystansie 100m st. motylkowym i VII miejsce na 100m st. dowolnym.

Paulina Kużaj zajęła IV miejsce na 200m st. zmiennym i V miejsce na 100m st. grzbietowym.

Amadeus Gohla zajął V miejsce na 25m st. dowolnym i XII miejsce na 25m st. grzbietowym.

Skomentuj