Kolejne leżanki trafiły na oddział dziecięcy szpitala w Kędzierzynie-Koźlu

2

Siedem leżanek dla rodziców dzieci przebywających na oddziale pediatrycznym otrzymał szpital w Kędzierzynie-Koźlu w ramach programu „Blisko z Tobą chce być” realizowanego przez firmę Emotopic.

Program realizowany jest w kilkudziesięciu szpitalach na terenie całego kraju. W jego ramach powstają „EMOstrefy”, czyli specjalne miejsca, w których rodzice mogą przebywać wraz ze swoimi dziećmi poddawanymi hospitalizacji.

– To kontynuacja naszej myśli i działań w kierunku poprawy warunków naszych pacjentów i ich najbliższych. Bezpieczeństwo dzieci w oddziale i obecność ich matek jest na pierwszym planie. Chcemy, żeby rodzic nie czuł się u nas jak intruz, ale na równi ważnie z pacjentem, czyli jego dzieckiem – opowiada Danuta Gmyrek, kierownik oddziału pediatrycznego kozielskiego szpitala.

Wcześniej lecznica zniosła opłaty za pobyt rodziców w pokojach hotelowych na oddziałach: dziecięcym i neonatologicznym. Na początku października do szpitala trafiło nowe wyposażenie oddziału dziecięcego, w tym m.in. łóżka i szafki dla pacjentów oraz rozkładane fotele dla rodziców.

2 KOMENTARZE

  1. 7 leżanek…wow, cóż za potężna inwestycja w infrastrukturę oddziału! Aż dziw bierze, że Pani Starosta Tudaj nie przyjechała sfotografować się przy przekazaniu tak jakże cennego sprzętu.

  2. Super !!!! ,tylko gdzie ta mama ma się na tej lezance położyć? Chyba pod łóżkiem dziecka. Bo jest na salach ciasno.Nawet nie ma krzeseł żeby usiąść przy łóżku.
    Czyli mam rozumieć że kwestia przemiesienia oddziału dziecięcego do głównego szpitala schodzi w zapomnienie?W głównym szpitalu inwestycja goni inwestycję i super!!! A dzieciom do zdrowienia i wzajemnego się zarazania potrzebne jest 7 kezanek.
    Super że włodarze naszego miasta tak dbają o dzieci w koncu to podobno nasza przyszłość.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj