Kolejne laptopy trafią do uczniów z Kędzierzyna-Koźla. Umożliwią im zdalną naukę

9

Dwa podejścia i dwa zdobyte dofinansowania. Wnioski gminy Kędzierzyn-Koźle zostały pozytywnie ocenione zarówno w programie „Zdalna szkoła” i „Zdalna szkoła +”. W efekcie do najmłodszych mieszkańców miasta trafi prawie 90 laptopów pozwalających im na naukę w domu.

Najpierw gmina Kędzierzyn-Koźle pozyskała 100 tysięcy złotych z rządowego programu „Zdalna szkoła”. Za te pieniądze samorząd zakupił 38 nowoczesnych komputerów, które poprzez miejskie podstawówki trafiły do potrzebujących uczniów.

W drugim podejściu gmina zadbała o rodziny wielodzietne. Tym razem zdobyte 115 tys. zł przełożyło  się na 42 nowe laptopy. Superszybki sprzęt z niezbędnym i legalnym oprogramowaniem trafi za pośrednictwem szkół do rodzin mających przynajmniej troje pociech. To jednak nie wszystko. Dzięki pozyskanym oszczędnościom w najbliższym czasie zakupionych zostanie kolejnych 6 komputerów.

 

9 KOMENTARZE

  1. Nauka mobilna? To jakieś, żarty kpina, dzieci muszą wrócić do szkół. Rodzice są od wychowywania dzieci a szkoła od edukacji,i żadne tablety komputery nie, zastąpią im nauki w, szkole.

  2. Ktoremus urzedasowi musialo sie bardzo nudzic w pracy ze poukladal te pudelka w piramidkę. A swoją drogą kupowanie laptopow „potrzebującym” to nic innego jak promowanie nieróbstwa i niezaradności życiowej. Pracujący rodzice generujący dochód musza sami kupować komputery swoim dzieciom a te pewnie trafią na Targową lub Grunwaldzką.

  3. Fryzjerów multum w mieście, bo były pieniądze ukierunkowane. Teraz pora na laptopy. A 500+?
    Na Targową trzeba kuratora i psychologa przydzielić. Jakieś miejsce potrzebne dla dzieci, bezpieczne. Dać laptopa czy złotą górę to za mało. Odfajkować w tabelce przekazanie laptopa to jedno, a podać rękę dzieciakowi ulicy, to coś spoza wytycznych.

  4. Przecież szkoła się kończy a Ministerstwo Edukacji informuje ze od września dzieci wracają do szkoły . Po jakiego grzyba rozdają Laptopy ??

  5. Tyle tylko, że o końcu pandemii nie słychać… Może by jednak opublikować listy obdarowanych nimi? To tak dla przejrzystości akcji, bo – w końcu – są to pieniądze publiczne i z księżyca nie spadły!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj