Kolejne dwie drogi do remontu. Zastrzyk rządowych pieniędzy dla powiatu

8

Ponad 1 mln 700 tys. zł dofinansowania dla powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego na dwie ważne drogi.

To rekordowa suma o jaką zawalczył nasz samorząd i właśnie otrzymał z programu rządowego. Symboliczne czeki przekazała wicewojewoda Violetta Porowska. Drogi otrzymały 80-procentowe dofinansowanie ich przebudowy.

Pierwsza z dróg to odcinek Zwiastowice-Ucieszków (trzeci etap) w gminie Pawłowiczki. Wartość ogólna zadania to 1 mln 381 tys. zł, w tym aż 1 mln 100 tys. dofinansowania.

– Droga zapewnia dostęp do licznych instytucji, takich jak szkoły, przedszkola, urzędy, straż pożarna, komenda policji czy centrum medyczne, dlatego jest ważnym szlakiem komunikacyjnym – wylicza starosta Małgorzata Tudaj.

Druga droga biegnie z Mechnicy (gmina Reńska Wieś) do granicy powiatu i jest kluczowym połączeniem z północno-zachodnią częścią Nysy. Zapewnia dostępność do licznych instytucji użyteczności publicznej. Wartość ogólna zadania to 798 tys. zł, w tym aż 639 tys. zł dofinansowania.

Obie drogi są na etapie rozstrzygnięć przetargowych, wkrótce więc pojawią się tam ekipy budowlane. W sumie w ostatnich latach kwoty dotacji na drogi lokalne z województwie opolskim sięgnęły kwoty 243 mln zł.

Źródło: starostwo powiatowe 

8 KOMENTARZE

 1. Ale wchodza medialnie w zadki by tylko pokazać się z jak najlepszej strony co to się nie zrobiło przed wyborami…a jak wybiorą to będzie CISZA jak z każdym (byle posadka będzie i płaca będzie) a powinno się na odwrót robic…pokazać się przez lata by później głosy zebrać zasłużone. Ale cóż, to jest POLSKA…po trupach do celu

 2. brawo za rzetelność dziennikarską prawdopodobnie chodzi o Reńską Wieś pod Nysą. Na Opolszczyźnie jest kilka miejscowości nazwanych od założycieli z nad Renu

 3. Nie róbcie z ludzi idiotów. To jest propaganda przedwyborcza. Przecież te drogi już trochę wcześniej zaczęto
  przebudowywać oraz planować, organizować potrzebną dokumentację. Zgodnie z dokumentacją droga od Mechnicy do granicy powiatu przed Walcami droga nr. 1408 O będzie wykonywana tylko w odcinkach nie w całości. Natomiast droga nr 1211 O Zwiastowice – Ucieszków będzie realizowany III etap czyli też jest podzielony na odcinki. I i II etapy już są zrealizowane, a jeszcze do Ucieszkowa daleko.
  Oto link do przetargów PZD : http://pzdkkozle.biuletyn.info.pl/550/464/rok-2019.html
  Także niech się nie wychwalają bo jakby nie było wyborów to też te drogi by przebudowali.
  Jak to mówią : sukces ma wielu ojców, a porażka nikogo.

Skomentuj