Kolejne duże wydarzenie w Hali Azoty. Już 11 listopada koncert „Europejczycy”. Bezpłatne wejściówki

0

Już 11 listopada o godz. 17.00 w Hali Azoty niezwykłe wydarzenie artystyczne – koncert „Europejczycy” w reż. Bogusława Sobczuka z plejadą polskich gwiazd. Bezpłatne wejściówki dostępne w kasach kin „Chemik” i „Twierdza” od 29.10 oraz w MBP (Filia nr 5 i Rynek). Zapraszamy!

„Europejczycy” to muzyczny spektakl, na który składają się słynne „nieśmiertelne” piosenki i poetyckie songi wielkich europejskich twórców: Jacques’a Brela, Josefa Kosmy, Jacques’a Preverta, Charles’a Aznavoura, Kurta Weila, Georgesa Moustaki i Jaromira Nohavicy. Oryginalnie i efektownie zaaranżowane prezentowane po mistrzowsku z wykorzystaniem aktorskiego i wokalnego kunsztu ich wykonawców.

Autorem scenariusza „Europejczyków” i reżyserem koncertu jest Bogusław Sobczuk – znawca sztuki estradowej, koneser tej jej odmiany, którą oddaje sformułowanie „zaśpiewać w teatrze” i zwolennik definicji „piosenki artystycznej” jako dzieła sztuki. Od ponad trzydziestu lat, czyli od początku istnienia tej imprezy, członek Rady Artystyczno-Programowej Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, dyrektor Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Scenariusz i reżyseria: Bogusław Sobczuk
scenografia i reżyseria światła: Marek Grabowski
kierownictwo muzyczne i aranżacje: Piotr Dziubek
Występują: Beata Banasik, Maja Kleszcz, Magdalena Kumorek, Jakub Blokesz, Mariusz Kiljan, Anastazja Simińska, Paweł Królikowski, Michał Staszczak, Piotr Tłustochowicz
oraz Orkiestra pod dyrekcją Piotra Dziubka.

Skomentuj