Kolejne dofinansowania na wymianę pieców. Deklaracje można składać tylko do 21 października

3

Sami możemy przyczynić się do poprawy jakości powietrza w naszym mieście. Jeśli nadal palimy w starych kotłach, możemy wymienić je na ekologiczne, korzystając z dofinansowania z gminy, jak również ze środków urzędu marszałkowskiego. Jak się okazuje, województwo opolskie również oferuje atrakcyjne dofinansowania.

Zmieniając swoje dotychczasowe ogrzewania na ekologiczne możemy liczyć na wsparcie gminy i zwrot nawet do 50 proc. inwestycji do kwoty 5 tysięcy złotych. To jednak niejedyna opcja. Atrakcyjne dla mieszkańców wsparcie finansowe oferuje zarząd województwa opolskiego jako instytucja zrządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020.

Ze strony mieszkańców może to być zaledwie jedna trzecia kosztów, które muszą ponieść, aby wymienić swój piec na ekologiczny. Pozostałą kwotę zapłaci urząd miasta i urząd marszałkowski. Czasu jednak nie ma zbyt wiele, deklaracje należy zgłosić do 21 października w urzędzie miasta w wydziale ochrony środowiska i rolnictwa, ul. Piramowicza 32, pok. 431 – zaznacza Piotr Pękala, rzecznik urzędu miasta.

Deklaracje nie są wnioskiem, mają charakter sondażowy, aby określić skalę zapotrzebowania na wymianę pieców wśród mieszkańców gminy. Program realizowany będzie pod warunkiem uzyskania zewnętrznych środków dofinansowania dla gminy Kędzierzyn-Koźle.

3 KOMENTARZE

  1. Czyli w sumie możecie dostać dofinansowanie do 50% i musicie się spieszyć, ale tak naprawdę to nie wiemy czy dostaniecie bo to tylko badanie sondażowe i może coś dostaniecie ale jeszcze nie wiadomo.

  2. Zróbcie coś z ul. Dworcową!!!! Centrum miasta a przejść nie idzie tak zakopcone!! Jaki problem ma miasto, żeby podłączyć tą ulice do miejskiego ogrzewania??!!

Skomentuj