Kolejne cenne starty i sukcesy na koncie młodych pływaków MMKS Kędzierzyn-Koźle. ZDJĘCIA

0

Doskonale spisali się zawodnicy klubu MMKS Kędzierzyn-Koźle na zawodach organizowanych z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości w Radlinie i Krakowie. Do Radlina udała się 13-osobowa reprezentacja naszego klubu, która rywalizowała z ponad 300 zawodnikami z 33 klubów biorących udział w międzynarodowej imprezie.

MMKS Kędzierzyn-Koźle reprezentowali: Lena i Wiktoria Orszak, Lena i Paulina Kużaj, Diana Emerling, Julia Wójt, Jagoda Justyńska, Julia Jaśkowska, Natalia Skrzypczak, Kamil i Amadeus Gohla, Szymon Skrzypiec oraz Oskar Moszyk. Nasi młodzi sportowcy zdobyli aż 18 medali (10 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe). Medale w Radlinie wywalczyli:

• Julia Wójt – (25m st. klasycznym) – 8 lat

Natomiast w Krakowie odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości oraz o Puchar Dyrektora SMS Kraków. Wśród 165 zawodników, mieliśmy dwoje reprezentantów z Kędzierzyna-Koźla Annę Kempę i Jaremę Stańczyka, którzy wywalczyli 4 medale (2 złote i 2 srebrne). Jarema Stańczyk, dwukrotnie stawał na najwyższym miejscu podium, wygrywając w stylu klasycznym na dystansach 100 i 200 metrów. Ania Kempa na tych samych dystansach zajęła dwukrotnie drugie miejsce.

– Wielkie gratulacje dla zawodników i trenerów, ogromne podziękowania dla rodziców zawodników, którzy pomogli w sfinansowaniu wyjazdów swoich dzieci. Oczekujemy równie dobrych wiadomości z kolejnych zawodów pływackich – podsumowuje trener Bronisław Kisielewski.