Kolejna zmiana w centrum miasta. Starostwo wyremontuje jeden z budynków byłego szpitala

0

Już za kilka tygodni rozpocznie się remont jednego z budynków byłego szpitala w Śródmieściu. Po przebudowie nieruchomość przy ulicy Judyma 4 ma być wykorzystywana do celów administracyjnych.

Decyzja o nowym życiu dla jednego z budynków kompleksu szpitalnego w Śródmieściu podjęto wiosną ubiegłego roku. Według pierwotnego planu jeszcze w 2016 roku przenieść miał się tam wydział geodezji, kartografii, katastru i nieruchomości starostwa powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. Proces ten jednak wstrzymano, a powiat przygotował koncepcję kompleksowego remontu budynku z jego dostosowaniem do celów administracyjnych.

Zakres prac jest bardzo szeroki i obejmuje roboty z zakresu konstrukcyjno-budowlanego, prace przyłączeniowe, wymianę instalacji sanitarnej, elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, a także remont instalacji centralnego ogrzewania i wentylacji oraz termomodernizację budynku. Oferty od firm zainteresowanych wykonaniem zadania przyjmowane będą do wtorku, 21 lutego. O wyborze wykonawcy zadecyduje proponowana wycena usług (60 proc.), termin realizacji zadania (25 proc.) i okres gwarancji (15 proc.).

O niewykorzystywanym budynku kompleksu szpitalnego przy ulicy Judyma głośno zrobiło się jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu. Ówczesny prezydent miasta Tomasz Wantuła właśnie w tej lokalizacji upatrywał odpowiednie miejsce na utworzenie w Kędzierzynie-Koźlu hospicjum. Rozpoczęła się niełatwa procedura przejęcia nieruchomości od starostwa powiatowego.

Prace nad inwestycją przeciągły się w czasie aż w końcu ustały zupełnie. Wybory samorządowe z jesieni 2014 roku nie przyniosły szczęścia Wantule, który oddał urząd na rzecz Sabiny Nowosielskiej. Nowa prezydent miasta od początku swojej kadencji podkreślała, że jednym z jej priorytetów będzie możliwie szybkie uruchomienie hospicjum, jednak koncepcja pozostawiona przez poprzednika nie przypadła do gustu obecnym władzom Kędzierzyna-Koźla.

Po trwających kilka miesięcy pracach w urzędzie wypracowano nowe rozwiązana. Zamiast lokalizacji w ścisłym centrum miasta, wybrano budynek byłego przedszkola przy ulicy Szymanowskiego w Kłodnicy. Zdaniem władz Kędzierzyna-Koźla nieruchomość doskonale nadaje się do adaptacji na hospicjum, a dodatkowym atutem jest ciche i spokojne otoczenie, którego brakuje w Śródmieściu. Budynek z ulicy Judyma 4 ponownie wrócił do starostwa, by wreszcie zyskać nowe przeznaczenie.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj