Kolejna próba zablokowania nowego dyrektora szpitala. Od jutra rozpocznie pracę

7

Jarosław Kończyło od jutra rozpocznie pracę na stanowisku dyrektora Samodzielnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu. Stanie się to pomimo wątpliwości ze strony służb prawnych wojewody opolskiego.

Saga w wyborem nowego dyrektora kozielskiego szpitala ciągnęła się przez kilka ostatnich miesięcy. Wreszcie w połowie stycznia komisja konkursowa dokonała wyboru, uznając, że najlepszym kandydatem na stanowisko będzie Jarosław Kończyło.

Niedługo później jeden z kontrkandydatów Kończyły wystąpił do rady powiatu o unieważnienie konkursu. Dyskusja nad wnioskiem była burzliwa, ale ostatecznie radni zdecydowali się odrzucić odwołanie.

Czytaj więcej: Radni sprzeciwili się unieważnieniu konkursu na dyrektora szpitala

Kilka dni temu służby prawne wojewody opolskiego uchyliły uchwałę rady powiatu, jednak zarząd powiatu postanowił pozostać przy swoim stanowisku.

– Podjęliśmy w poniedziałek uchwałę o odrzuceniu odwołania poprzedniego kandydata. Dyrektor z dniem 1 marca rozpocznie swoją pracę – poinformowała starosta Małgorzata Tudaj.

Jarosław Kończyło był menedżerem w firmie Asseco Poland, odpowiedzialnym m.in. za wdrażanie systemów informatycznych, od siedmiu lat w tej samej firmie pełnił funkcję zastępcy dyrektora handlowego w pionie „Zdrowie i Asseco”.

7 KOMENTARZE

  1. trzech członków zarządu powiatu zasiadało w komisji konkursowej na pracę której wpłynęła skarga( bo tym w istocie jest wniosek o unieważnienie konkursu) .tych trzech członków komisji konkursowej ,pełniąc równocześnie funkcje członków zarządu powiatu właśnie uchwaliło ,że konkurs ,który oni sami przeprowadzali, był prawidłowy. Jak można być sędzia we własnej sprawie? Prawnicy starostwa i służby wojewody mają oczy i uszy pozamykane ? jak to możliwe?

  2. Najpierw sami siebie do komisji wybierali,dzielnie w trójkę głosując uchwały w sprawie własnej.
    Potem w komisji konkursowej już mogli ….
    Jak się jeden uczestnik poskarżył na komisję konkursową do zarządu powiatu ,to też ta sama trójka z zarządu i komisji konkursowej uchwalała na zarządzie ,że wszystko co robili w tej komisji było w porządku.( a co mieli uchwalić ,że zawalili sprawę?)
    Dlaczego KK24 uważa ,troska o rzetelność konkursu i sprzeciw przeciwko takim zwyczajom jest blokowaniem nowego dyrektora?Dyrektor jak jest dobrym kandydatem to wygra w konkursie bez takich wad.

  3. Dyrektorek z wyglądu jest podobny do aktora z filmu CK DEZERTERZY .A dokladnie domyślacie się ludzie ………..aauuuu

  4. chyba bardzo podoba się PIS-owi,bo bez tego poparcia byłoby trudno. PIS ma największa dyscyplinę. a czy był prikaz ? kto to wie.

Skomentuj