Kolejna edycja Wrzosowiska za nami. Irena Salwowska i Zbyszek Pomian zwycięzcami festiwalu

0

Już po raz 32. w Kędzierzynie-Koźlu odbywał się Przegląd Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk Różnych „Wrzosowisko”. Trzydniowa impreza była okazją do wzięcia udziału w ciekawych koncertach oraz obejrzenia wyjątkowego spektaklu.

Najważniejszym wydarzeniem „Wrzosowiska” była część konkursowa. Komisja zadecydowała, że w tegorocznej jego edycji przed publicznością zaprezentuje się 9 wykonawców. Można ich było usłyszeć podczas koncertu galowego w Domu Kultury Chemik.

Zwycięzcami 32. edycji „Wrzosowiska” zostali Irena Salwowska i Zbyszek Pomian. Drugie miejsce w przeglądzie przypadło w udziale zespołowi „Maryleen”, wyróżnienia przyznano Miriam z zespołem, zespołowi „MuzyKuny” oraz zespołowi „Bez Zgrzytu”. Komisja konkursowa zadecydowała o przyznaniu zespołom „Maryleen” i „MuzyKuny” nominacji do 48. Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej „Bazuna 2020”. Oba zespoły wraz z formacją „Bez Zgrzytu” odebrały też nominację do 33. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia! 2019”.

W ramach tegorocznej edycji „Wrzosowiska” zorganizowano koncerty kapeli Hanki Wójciak, zespołu Mikromusic oraz spektakl teatralny w wykonaniu Teatru Księżyc z Cieszyna.

Skomentuj