Kolejki mniejsze, ale nie wszędzie. Poluzowane restrykcje handlu weszły w życie

4

W poniedziałek przed sklepami w Kędzierzynie-Koźlu zauważyć można było wyraźnie mniejsze kolejki. Do większości można było wejść „z marszu”. Swoje nadal trzeba jednak odstać przed bankami.

Od poniedziałku obowiązują poluzowane restrykcje dotyczące handlu. Do tej pory w sklepach bez względu na wielkość mogły przebywać maksymalnie 3 osoby na jedną kasę. Według nowego rozporządzenia liczba ta wzrosła do 4 osób w przypadku mniejszych placówek o powierzchni do 100 mkw. W większych sklepach obowiązuje limit 1 klient na każde 15 mkw. powierzchni.

Informacja o maksymalnej liczbie osób w danym sklepie powinna znajdować się przy wejściu. Jednocześnie „godziny dla seniorów” (od godz. 10 do 12 zakupy mogą robić tylko osoby powyżej 65. roku życia) ograniczono do dni powszednich.

Jest to pierwszy etap łagodzenia restrykcji. Dalsze luzowanie ograniczeń rząd uzależnia od rozwoju sytuacji epidemiologicznej.

Nadal zamknięta pozostaje większość punktów w galeriach handlowych, nie działa stacjonarna gastronomia i zakłady fryzjersko-kosmetyczne. Sklepy budowlane pozostają zamknięte w weekendy.

W poniedziałek w południe w Kędzierzynie-Koźlu do wielu sklepów, przed którymi wcześniej ustawiały się kolejki, można było wejść „z marszu”. Dotyczy to także aptek. Kolejki widać praktycznie tylko przed bankami.

Nadal obowiązuje zasada dystansu 2 metrów od innych osób. W miejscach publicznych trzeba również zasłaniać twarz.

Przed bankami sytuacja bez zmian.

4 KOMENTARZE

  1. Stacze bankowi, zawsze się zastanawiam po co Ci ludzie stoją? Od 2 lat nie byłem w banku, wszystko on-line, szkoda czasu na słuchanie sapiących z nieszczęścia i utyskujących na panienki z okienka.

    • jak widać, nie każdy jest takim tytanem internetu jak ty …. poza tym, z twojego wpisu wynika, że 2 lata temu też stałeś, ciekawe po co?

Skomentuj