Kolej uruchamia połączenie z Kędzierzyna-Koźla do Kłodzka. Testy w weekend majowy

14

Podróż do Kotliny Kłodzkiej bez przesiadki? Wkrótce będzie to znów możliwe! Codziennie w terminie od 28 kwietnia do 6 maja z naszego miasta będzie się można udać pociągiem do Kłodzka. To niezwykła okazja, aby majówkę spędzić w malowniczych okolicznościach przyrody.

Uruchomienie połączeń kolejowych na tej linii po wieloletniej przerwie to jeden z elementów prac koncepcyjnych związanych z jej rewitalizacją. Samorząd województwa opolskiego poważnie rozważa możliwość remontu trasy podsudeckiej, tak bardzo popularnej kiedyś wśród turystów i nie tylko. Decyzja o przebudowie, a także o tym, czy to połączenie zostanie uruchomione na dłużej, zależy w dużej mierze od nas.

Zachęcamy do tego, aby w majowy weekend skorzystać z tej okazji. Im więcej osób wsiądzie do wagonów, tym szanse na przywrócenie kursowania pociągów staną się większe. Godzin odjazdów należy szukać na stronie https://polregio.pl.

Źródło: urząd miasta

14 KOMENTARZE

  1. Jest tylko 1 mały problem.. Wyjazd z Kędzierzyna o 13:12, na miejscu jesteśmy 16:10. Powrót bezpośrednim pociągiem z Kłodzka o 8:55 (następnego dnia), więc niestety trochę kiepskie godziny kursowania, bo nie skorzysta nikt, kto chciałby się wybrać na jednodniowy wypad.

  2. kiedyś ktoś mi opowiadał jak przed wojną okoliczni rolnicy hodowali warzywa i wysyłali towar o 5 rano z kozielskiej stacji i po trzech – czterech godzinach była odbierana w Berlinie( przez Kłodzko). Podobno zarabiano na tym duże pieniążki.Teraz wyjazd do Kłodzka jest wielkim osiągnięciem które udało się zrealizować 70 lat po wojnie. Gratulacje!

  3. A może tak Urząd Miasta o postarał się o przywrócenie połączenia weekendowego z Kędzierzyna do Wisły!!! Takie połączenie było kilkanaście lat i nie wiem komu to przeszkadzało??? Odjazd z K-K ok.godz.7 a odjazd z Wisły ok.17.a o 19 było się w Kędzierzynie po całym dniu spędzonym w Beskidach!Ta moja propozycja ma większy sens aniżeli to co miasto proponuje.A może takie małe referendum ,gdzie mieszkańcy naszego miasta woleli by pojechać na weekend?

  4. Eee, insert.Chyba ten ktoś kiedyś, określając grzecznie, żartował sobie, mówiąc takie rzeczy.
    Przy czasie jazdy 4 godziny z Heidebreck do Berlina, średnia to 130km/h , a przy 3 godzinach to ponad 170km/h.
    A może ten ktoś twierdził też, że niemiecki karnickel wychodowany tukej, ważył fynf und cfancyś kilos, a gans fynfcyń ?

  5. jeśli nie wierzysz wpisz sobie w google Latający Ślązak (Fliegender Schlesier- Wikipedia) Jest tam podany rozkład jazdy np. wyjazd Heydebreck- Kędzierzyn 6.04 rano a w Berlinie- 9.54 =3,5 godz. Zatkało?

Skomentuj