Kolędy i pastorałki w najpiękniejszym dziecięcym wydaniu. Wyniki konkursu w Kłodnicy

0

Święta tuż, tuż, a to oznacza, że kolejny, piąty już Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Kłodnickie Kolędowanie” za nami.

Wzięły w nim udział zespoły oraz soliści z klas 1-4 z pięciu szkół podstawowych naszego miasta. W konkursie zaprezentowali się nie tylko wokaliści, ale także mali instrumentaliści akompaniujący sobie m.in. na wiolonczeli, flecie, gitarze i instrumentach perkusyjnych.

Po zmaganiach konkursowych na uczestników czekała niespodzianka – na szkolnej scenie wystąpili zaproszeni goście: Anna Janik – laureatka wielu konkursów wokalnych, uczennica klasy VIII naszej szkoły oraz nasi dorośli już absolwenci – wokalistka Patrycja Kamecka oraz gitarzysta Krzysztof Groński.

Dzieci w oczekiwaniu na ogłoszenie wyników włączyły się do wspólnego kolędowania, a nawet muzykowania. Pomagała im w tym pani Maja, gościnnie występująca skrzypaczka. Ale najważniejsze były oczywiście wyniki zmagań konkursowych – kto nie widział tych emocji i okrzyków radości, niech żałuje… To dla takich chwil warto organizować ten konkurs.

A oto wyniki V „Kłodnickiego Kolędowania”: Jury pod przewodnictwem pani Ewy Buzo-Dziedzic – Przewodniczącej Rady Osiedla Kłodnica, w składzie Krystyna Śliż – dyrektor PSP nr 15, Patrycja Kamecka – wokalistka, Mateusz Gancarczyk – muzyk, Krzysztof Groński – muzyk oraz Damian Nowak – Przewodniczący Rady Rodziców przy PSP 15 postanowiło przyznać następujące nagrody:

Kategoria SOLIŚCI – I m-ce: Zuzanna Leśniewska z PSP 15 (kl. 1), Alicja Kramarczyk z PSP 1 (kl. 2) i Klara Księżyk (kl. 3-4) II m-ce: Zuzanna Zwolińska z PSP 5 (kl. 2), Julia Pieczyrak z PSP 15 (kl.2) i Antonina Miraszewska z PSP 9 (kl. 3-4) III m-ce: Zofia Makarewicz PSP 9 (kl.2) i Paulina Hariasz z PSP 15 (kl. 3-4)

Kategoria ZESPOŁY – I m-ce: Zespół z kl. 1 PSP 5, Grupa teatralna z kl. 2 – Teatr „Za kurtyną” i Grupa teatralna z kl. 3 -Teatr „Za kurtyną” II m-ce: Zespół z klasy 1a PSP 15, Zespół „Dziewiątkowe nutki” z PSP 9 oraz Zespół z klasy 4 PSP 15 III m-ce: Trio: Matylda Kuhnel, Maja Jędrzejczak i Estera Szablicka z PSP 1, Kaja Nazar z PSP 15 oraz „Wesołe Świetliczaki” z PSP 19 Wyróżnienie: Duet Agnieszka Kordek i Maja Wójcik z PSP 15

Ponadto jury postanowiło przyznać GRAND PRIX dla Teatru „Za kurtyną” działającego w PSP nr 15.

„Serdeczne podziękowania dla sponsorów naszego konkursu: Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle oraz Rady Osiedla Kłodnica, a także dla osób, bez pomocy których trudno byłoby przeprowadzić to przedsięwzięcie: Agnieszki Ręc-Abramik, Gabrysi Pruszkowskiej, Krzysztofa Plonki oraz uczniów z klas 6a, 7b i 8a składają organizatorki konkursu – Elżbieta Giżyńska i Hanna Jagielska.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj