Na dobre i na złe już 50 lat. Kolejne małżeństwa odznaczone medalem Prezydenta RP

4

W urzędzie staniu cywilnego w Kędzierzynie-Koźlu prezydent miasta odznaczyła małżeństwa, które przeżyły ze sobą 50 i więcej lat. Odznaczenie przyznawane jest przez prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie.

Miłość, cierpliwość i zrozumienie to według jubilatów trzy najważniejsze elementy składowe dobrego małżeństwa. Osiem małżeństw z Kędzierzyna-Koźla odebrało w Urzędzie Stanu Cywilnego medale za „Długoletnie pożycie małżeńskie” przyznawane przez prezydenta RP. Polskie cywilne odznaczenie państwowe ustanowiono jako nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat i więcej w jednym związku małżeńskim.

Państwo Teresa i Ginter Apostel obchodzili 60-lecie związku małżeńskiego i zdradzili nam sekret wytrwałej miłości.

– Powinniśmy jeden drugiemu przebaczać, to jest najważniejsze w życiu. Niestety teraz wiele młodych par jest bardzo upartych i zawziętych. Przebaczenie to sekret udanego związku. Wiem to, bo z moim mężem tworzymy naprawdę dobry i kochający się związek. Nasze wspólne lata były pełne miłości – mówi Teresa Apostel.

W gronie małżonków obchodzących 50-lecie związku małżeńskiego byli: Urszula i Ginter Bartodziej, Elżbieta i Andrzej Jadwiszczak, Zofia i Franciszek Lasiota, Leonarda i Marian Lech, Maria i Ginter Szwamel, Zofia i Piotr Węgrzyn, Teresa i Jan Wieczorek. Wszystkim gratulacje złożyła prezydent Sabina Nowosielska.

4 KOMENTARZE

  1. No ok , ale co tam jest teraz na rewersie medalu, od 1960 roku bylo bite PRL a teraz pewnie RP, To ktory mozna kupic taniej na Allegro? pisze ze 45 zl z dostawa? to po co wreczaja ten medal jak go mozna kupic? Ja nie mam 50 letniego stazu malzenskiego, ale jak go kupie to moge miec, bo mam medal? moge byc tez Kawalerem Krzyza Walecznych, Polonia Restituta ,Virtuti Militari ,itd . wszystko zalezy od posiadania kasy!!

    • Ale chłopie bredzisz. Co z tego, że możesz go sobie kupić? Do medalu wydawana jest imienna legitymacja, że dana osoba otrzymała medal i może go legalnie nosić.

  2. Tak racja do zakupow tez wydaja paragon, i fakture do rozliczenia. tylko z kad sie biora medale na allegro? z legitymacjami tez?? Wystarczy zlozyc wniosek do odpowiedniej instytucji, i akt slubu , to wszystko jest gratis. Wiec po co?? jak i tak medal laduje na aukcji__

Skomentuj