Kobiety z Kędzierzyna-Koźla jednak wyszły na ulicę! Trwa protest przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego

110

Ponad 100 osób wyszło w niedzielę na ulice Śródmieścia Kędzierzyna-Koźla, aby zaprotestować przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego. Wśród nich można było spotkać prezydent miasta Sabinę Nowosielską czy przewodniczącego rady miasta Ireneusza Wiśniewskiego.

Protestujący maszerują ulicami Śródmieścia, zablokowali m.in. ruch na rondzie Chmielewskiego. Jak relacjonuje nasza reporterka, wokół przemarszu gromadzą się coraz większe siły policyjne, które prawdopodobnie będą chciały uniemożliwić mu dalszą drogę.

Jeszcze wczoraj przeciwnicy zaostrzenia prawa aborcyjnego planowali, że będą protestować dopiero w przyszłym tygodniu, ale jak widać ogromne emocje towarzyszące całej sprawie wyprowadziły ludzi na ulicę już dzisiaj. Podobnie jest w miastach w całej Polsce.

110 KOMENTARZE

 1. Brawo.! Musicie ustalić godzinę i codziennie powino być Was więcej bo od tego zależy Wasze i Waszych dzieci życie…Nie przejmujcie się negatywnymi komentarzami starych zgredów i przedstawicieli kościoła , którzy będą pouczać jak wychowywać i żyć w rodzinie nie mając o tym pojecia….a wręcz potraktujcie to jako motywację w walce o swoje prawa….jeszcze raz brawa i odwagi dziewczyny !!!!!

  • KOBIETA MA PRAWO WYBORU! KONIEC TEMATU! A to jaką podejmie decyzje to absolutnie jej sprawa. Nie mają prawa w to ingerowac sądy, politycy, a tym bardziej internetowi idioci. Trzymam kciuki, aczkolwiek proponuje wstrzymac protesty, a zlosc zatrzymac do wyborow. Tylko tak mozemy wygrac.

   • Pełna zgoda co do trzech pierwszych zdań. Natomiast reszta jest infantylna . Nie będzie już żadnych wyborów . Wybory na długopis były tego przykładem. Albo idziemy za ciosem i wygrywamy, albo niewola, średniowiecze i poddaństwo.Innej alternatywy niema.

  • Co by nie mowic o Pisie, to potrafią rozgrywac takie akcje, pięknie to pokazali nauczycielom, ktorzy byli niesamowicie zdeterminowani. Dlatego w dobie pandemi wolalbym powstrzymac sie od takich akcji. Moze warto wymyslic cos sprytniejszego niz protest uliczny? Moze warto zaprotestowac nie uczestnictwem w mszach, wypisywaniem dzieci z regligii, moze warto wymyslic sposob jak wydeukowac ludzi w tej kwestii? Itd itd. Bo wiadomo komu najbardziej zalezy na tym wszystkim.

 2. Ja, nie będąc ani starym zgredem, ani młodym zgredem, ani przedstawicielem kleru, chciałbym stanąć w obronie tych dzieci, które zostały skazane na śmierć jedynie dlatego, że mogły urodzić się z zespołem Downa lub bez rączek lub bez nóżek… A ich rodzice wybrali najłatwiejszą w tym momencie decyzję – aborcja. Nie mówię, że to łatwa decyzja, ale na pewno nie była decyzją słuszną. Była możliwość aborcji, więc z niej skorzystano…

  • Postaw się na miejscu kobiety, która w 8/10 przypadków została pozostawiona przez męża/partnera bo psychicznie tego problemu nie wytrzymał. Następnie zawieś działalność zarobkową by móc opiekować się takim człowiekiem 24/7. Ostatecznie żyj i realizuj swoje plany życiowe za wysokość świadczenia opiekuńczego. Jeżeli nadal pozostajesz przy swoim zdaniu to znaczy, że musisz być aniołem…

   • Co z dziećmi, które już się urodziły, a partner matki postanowił je opuścić gdy dziecko ma np. 6 miesięcy? Czy moralnie akceptowalna będzie eutanazja tego dziecka, jeśli matka uzna, że nie podoła opiece?

  • Jestem rodzicem dziecka niepełnosprawnego . Po smierci rodziców jak ma taki d…l jak ty wychowywać moje dziecko to wole je uśmiercić puki się nie narodzi. Myślisz że one są szczęśliwe ? Uzależnione od innych osób przez całe życie za marne grosze.

  • Myślę że nikt nie ma prawa decydować . Każdy człowiek ma swój rozum i sumienie i sam wie co jest dla niego najlepsze. Do prawienia morałów i rad jest mędrców bez liku, tylko jak trzeba pomóc niema nikogo. Wyobraź sobie sytuacje rodzi się dziecko jak napisałeś bez rąk i nóg. Zazwyczaj szanowny tatuś wcześniej czy później znajduje inny punkt westchnień , kobieta zostaje sama . Dostaje od państwa głodową zapomogę i się męczy przez całe swoje życie . Tego chcesz dla tych kobiet . Jak jesteś taki katolik to proszę zadeklaruj że weźmiesz takie dziecko i go zaadoptujesz.

  • Chciałbym podziękowac Panu Pl za obronę dzieci, ktora polega na dodaniu komentarza w lokalnej prasie. Jest to nadzwyczajny akt odwagi, a szczyt heroizmu osiągnął wciskając ENTER. Chwala bohaterom klawiatury! Niby 15sekud roboty, a ile to znaczy.

 3. 1. Dziecko można oddać, możesz wyjść ze szpitala bez niego. 2. Co jeżeli dziecko będzie zdrowe podczas ciąży, a zachoruje lub zostanie wykryta u niego wada już po ciąży? 3. Natura kobiety jest taka jaka jest, to nie jest wymysł władzy. 4 Dlaczego władza ma zezwalać na aborcję, jeżeli jest za ochroną życia? 5. Wygodne życie, tak? 6. Skandal to byłby gdyby władza zakazała środków antykoncepcyjnych. A Pani prezydent, to już bez komenatarza…

  • Jak byś był rozgarnięty to poszedłbyś protestować razem z kobietami w słusznej sprawie. Ty mieszkańcu natomiast jesteś samolubnym, zazdrosnym, roszczeniowym dzidziusiem specjalnej troski wymagającym by Pani Prezydent przez media pouczyła jak założyć maseczkę czy zmienić pampersa. Człowiek ze wsi wyjdzie , wieś z człowieka nie wyjdzie. Tak że jak byś nie patrzył słoma z butów wystaje.

   • Do Lola . Pani prezydent całkowicie nie wykazała się od początku pandemii do dziś. Krótka pamięć ??? Według PO-KO nie było i nie ma Korona Wirusa.

   • Lolo zerknij w główkę czy jakiś móżdżek tam został a nie obrażaj na forum tych co piszą prawdę.Jest prezydent to i kk24 się od razu przypadkiem znajdzie w tym miejscu.Jakie miasto taki lans i takie też media.W słusznej sprawie ale po co się z tym tak obnosić.

 4. Bardzo źle, jeśli ktoś nie chce słyszeć. Albo tępy i nie umie słuchać, czytać ze zrozumieniem !!!
  Jeśli kobieta jest chora na raka, to pal licho chemie, leki, Jej psi obowiązek – rodzić.
  Jeśli płód jest bez mózgu lub innych narządów, co tam uczucia, Jej psi obowiązek rodzić.
  Można wyliczać długo.
  Chodzi o wolną wolę, badania prenatalne. I możliwość decyzji.
  Czy uważacie, że in vitro to coś bee?
  Jestem babcią, mogę pomagać, ale nie decydować jak wychowywać dzieci.
  Każdy może wspierać protest, a nie decydować za młodych.
  Czy stan wojenny tak siedzi w niektórych głowach, że muszą upodlić ludzi, żeby napawać się zwycięstwem?

  • A potem będzie płacz i narzekanie, że brak karetki, że nie ma lekarza, że łóżek nie wystarczyło.
   A teraz jazda na „pochód” bo cos się dzieje w mieście to trzeba trochę rozrywki zażyć!!!

 5. Dat nigga daz i Pl zapewne pierwsi będziecie adoptować te dzieci z downem i bez nóżek i rączek no bo katolik tak zrobi jak nie możecie czekać to w Kędzierzynie i Koźlu są potrzebni wolontariusze do pomocy przy takich dzieciach czekam na wasze nr tel aby podać wam adresy abyście pomogli od poniedziałku zająć sie takimi dziećmi

 6. Kobiety to nie chodzące inkubatory.
  Tu nie chodzi o pozbycie się kłopotu z głowy, lecz oto co kiedyś czeka tych ludzi jak przeżyją swoich rodziców.
  Zaopiekuj się jeden z drugim który tu się wypowiedział taką osobą która niema przyszłości i wtedy porozmawiaj z tymi którzy muszą znosić cierpienie swojego dziecka.
  Nie pomagasz to nie zabieraj głosu.
  Decyzja należy do Nas, mamy prawo decydować.
  BRAWO, KIEDY NASTĘPNY PROTEST .
  BĘDĘ OSOBIŚCIE.

 7. Proponuje jednemu i drugiemu tygodniową rehabilitację przy dzieciach chorych badz skazanych na życie inne niż zdrowe dzieci, i jeszcze na wlasny koszt a wtedy zmienia sie w was poglady i oczy otworzą. A odnośnie Aborcji to każda matka powinna mieć pełne prawo do jej decyzji, i jaka by nie podjeła decyzję to i tak bedzie to bardzo boląca decyzja…

 8. Wymienieni z nazwiska POstkomuniści nawołują do łamania prawa biorąc czynny udział w takim spędzie? Sami proszą się o wirusa. Lesbijki też tam są? W jaki sposób one zajdą w ciążę? Zdradzając swoje niuniusie z facetami?

 9. Większość tych jakże dorosłych kobiet na utrzymaniu rodziców ,dziadków. O jakiekolwiek pracy nie ma mowy. Ciekawe jakimi matkami bedą w przyszłości.

 10. Pani prezydent miasta możliwości Sabina Nowosielska i przewodniczący rady tego miasta Ireneusz Wiśniewski obydwoje z PO-KO, gdzie ten transparent KONSTYTUCJA !!!

 11. Znam dzieci. które urodziły się z pewnymi niepełnosprawnościami co dzisiaj nie przeszkadza im być wspaniałymi ludźmi, uczniami, pracownikami, sportowcami czy rodzicami. Na swoje i nasze szczęście trafiły na kochających je rodziców, którzy w walce o nie nigdy się nie poddali. Wyobrażam sobie ich radość, że nie trafiły na żadną z tych bojowych sufrażystek. Takim rodzicom gratuluję odwagi.

 12. Rodzenie zdeformowanego płodu, noszenie go pod sercem przez 9 miesięcy ze świadomością, że umrze – tylko sadysta może skazać kobietę na taką traumę.
  Do tego poród, skrajnie niebezpieczny, bo nie rodzi się zdrowe dziecko, często ma nienaturalnie wielką głowę, innych szczegółów oszczędzę.
  Po takiej ciąży, kobieta ma zdemolowaną psychikę, a po takim porodzie często organizm też jest wyniszczony. Długo nie ma możliwości zajścia w ciąże, donoszenia i urodzenia zdrowego dziecka. Dlatego to kobieta powinna sama decydować, czy jest gotowa na takie poświęcenie zdrowia i życia.

 13. Brawo dla ludzi na ulicach!! Czekam na kolejny protest!! Zapraszam Wszystkich którzy nie zgadzają się z chorą wizją „LEPSZEJ POLSKI” jaroslawa k. i jego kumpla tadeusza r.

 14. Prezydentowa dziękuje Bogu, że nie musi zawracać sobie głowy benzenem. Postoi ze swoimi wyborcami, powrzeszczy PIS jest zły, z koleżankami posuszy zęby do usłużnych kamer i zapowie setny bieg po zdrowie. A zwykli obywatele z problemem benzenu i smogu jesienno-zimowego są pozostawieni sami sobie.

 15. Nowosielska raz chodzi po kościołach i spotyka się na imprezach organizowanych przez rady parafialne a raz wspiera inicjatywy związane z prawem aborcyjnym dla kobiet. Co to jest za kobieta?!

 16. Ktoś tu chyba nie wie o co w tej sprawie chodzi, kto bowiem powiedział że kobieta chce zabić swoje nienarodzone dziecko? Czasami jest to po prostu konieczne z różnych bardzo poważnych powodów jak ogromna wada płodu która nie pozwoli dziecku przeżyć nie tylko tuż po narodzinach ale czasami jeszcze w łonie matki. Tylko nieludzka istota będzie kazała w takiej sytuacji rodzic kobiecie. PIS mówi o ochronie życia, o prawie do życia dzieci… A gdzie prawa i człowieczeństwo kobiet??? Zwolennicy PISu wrzucają je do worka morderczyń, a one chcą mieć tylko prawo wyboru. Uważam że niejedna kobieta zdecyduje się żeby urodzić dziecko np upośledzone. I nie raz już tak było. Niezależnie jaka jest ich decyzja- jest to ich cialo, ich sumienie i ich życie. Przede wszystkim należy chronic ich prawa, bo jak na razie to ważniejszy jest płód niż kobieta.

 17. Wszyscy zapominacie o jednej bardzo ważnej rzeczy w życiu – sztuce kompromisu. OK, jeśli wszystkie dzieci powinny się narodzić, to Państwo powinno zapewnić GODNE życie dla rodziców i niepełnosprawnego dziecka, a nie wypłacać rentę poniżej najniższej krajowej. Co z ofiarami gwałtu? Jeśli kobieta za wszelką cenę ma urodzić to czy nie powinna mieć wyboru czy takie dziecko chce zatrzymać? Część protestujących chciałaby aby aborcja mogła być stosowana jako środek antykoncepcji, to jest tak głupie że aż boli. Skrajności są złe, moim zdaniem powinno się wypracować jakiś złoty środek.

   • To znaczy? Co się Pani w mojej wypowiedzi nie spodobało? Zapraszam do dyskusji. Wyraziłem swoje zdanie nikogo przy tym nie obrażając, a Pani tu jakimiś barwnymi epitetami rzuca.

   • Jaga, lepiej nie czytać Twoich komentarzy w trakcie jedzenia… Cholera jasna, mało co brakowało a bym się udławił – a mówią, że śmiech to zdrowie.

 18. Spotykajcie sie, wywrzaskujcie ile wlezie, tylko POtem nie skamlajcie, że złapałyście wirusa wy, lub wasze nienarodzone jeszcze dzieci. które mogły urodzić się zdrowe, ale przez waszą głupotę zaraziłyście je wirusem, może nawet zmutowanym i efekt po urodzeniu jest, był, lub będzie fatalny.

 19. Mam nadzieje, że podczas zapowiadanego dzisiejszego wieczornego nielegalnego protestu („spaceru”), kędzierzyńska policja z całą surowością będzie egzekwować ewentualne łamanie prawa przez protestujących. Nie wspominam tu już o zakazie grupowania się w obecnym czasie ze względu sanitarno-epidemiologicznych obostrzeń, ale choćby takie wykroczenia jak wczorajsze „spacerowanie” po jezdni, czy też zajęcie części pasa ruchu na rondzie (co skutkowało blokowaniem ruchu pojazdów). Na dodatek na co najmniej jednej z fotografii, dostępnej zarówno na portalu kk24 (https://kk24.pl/wp-content/uploads/2020/10/122494852_941054306418833_8539769154510838732_n-2.jpg) jak i portalu nto (…), widoczna jest trzymana przez protestujących plansza, z hasłem którego treść najprawdopodobniej w wulgarny sposób znieważyła urzędującego prezydenta państwa polskiego! Jak by tego wszystkiego jeszcze było mało, we wczorajszym nielegalnym (!) proteście uczestniczyły osoby związane z samorządem Kędzierzyna – Koźla: prezydent Sabina Nowosielska, przewodniczący rady miejskiej Ireneusz Wiśniewski i radny Michał Nowak (…). ps. osobiście nie zgadzam się z wydanym orzeczeniem TK ws. aborcji, łamiącym w skandaliczny sposób kompromis aborcyjny ustanowiony jeszcze w latach 90 ubiegłego wieku, ale uważam również iż (słuszne w tej sytuacji) kobiece protesty nie powinny odbywać się z ewidentnym łamaniem prawa przez protestujących!

  • Ta smarkula w okularkach już może czekać na odzew za to co ma na tej tekturce nabazgrane na tym zdjęciu co podałeś w linku. Łatwo odczytać jak się powiększy. Już jeden świrował kiedyś na protestach w kampanii z transparentem obrażającym wulgaryzmami prezydenta i się doigrał. Mleko dziciarnia ma pod nosem i już tyle agresji. Pokolenie róbta co chceta. Najwyższy czas zacząć ponosić odpowiedzialność za to co się robi. Starczy tej bezkarności dla tych matołów.

 20. Większość tych protestujących to po prostu dzieci, które nie maja co robić i jest to dla nich forma rozrywki- tak na prawda nawet nie wiedzą o co protestują.
  A szanowna Pani prezydent popiera takie manifestacje??
  Przecież takie zbiorowiska w obecnej chwili są niedozwolone.
  gdzie tu troska o zdrowie i życie mieszkańców prze władze miasta.
  A o zagrożeniu benzenem Pani zapomniała??
  No tak lepiej krzyczeć z dzieciakami to przynajmniej zapomną o benzenie i będzie miała pani spokój z kolesiami swoimi.

 21. Cytując klasyk:
  „Kobiecie to trzeba założyć chomąto i orać nimi pole.
  Tak robili polscy chłopi do XVw. Zakładali kobieta chomąto i orali nimi pole….”

  Dzięki naszym panią i ich pomysł za chwile wprowadza godzinę policyjna ale jeszcze inne g..no.
  I będziemy wszyscy grzecznie siedzieć na d…e w domu.
  i wtedy dopiero będzie tragedia, bo jak tu pójść do kosmetyczki albo fryzjera.
  albo jak zrobić paznokcie..
  oj będzie tragedia i lament

 22. abp Marek Jędraszewski „oburza go umieszczenie znaku, jakim posługiwali się esesmani”

  nieładna młodzież nieładna, jak Wy tak możecie nosić ze sobą pioruny elektryczne, to jest głos autorytetu z Krakowa, głos hierarchy kościelnego a to wymaga namysłu.

Skomentuj