Kobiety poprosiły 94-latka o szklankę wody. Gdy wyszły, okazało się, że został okradziony

7

Prosząc o szklankę wody, wykorzystały dobre serce seniora, którego później okradły. 94-latek stracił 3000 złotych. Do zdarzenia doszło na jednym z kędzierzyńsko-kozielskich osiedli. Ponownie apelujemy o ostrożność. Nie wpuszczajmy do swoich domów nieznajomych.

Wczoraj (13 maja), przed godziną 13:00 do drzwi jednego z mieszkańców Kędzierzyna-Koźla zapukały dwie kobiety. Nieznajome poprosiły właściciela mieszkania o coś do picia. 94-latek okazując dobre serce wpuścił je do środka i przygotował im herbatę. Gdy po chwili kobiety wyszły, okazało się że mężczyzna został okradziony. Pokrzywdzony stracił 3000 złotych.

Ponownie apelujemy o ostrożność i rozwagę. Nie wpuszczajmy obcych  do swoich mieszkań. Jeżeli chcemy wspomóc osobę proszącą o pomoc, to nie zapraszajmy jej do swojego mieszkania. Dla własnego bezpieczeństwa poinformujmy ją żeby poczekała na klatce schodowej. Następnie po zamknięciu drzwi na klucz, możemy iść po to, co chcemy dać nieznajomemu i wynieść mu to na zewnątrz.

W ramach pomocy sąsiedzkiej reagujmy, gdy do drzwi starszych sąsiadów puka ktoś nieznany. Jeżeli mamy wątpliwości co do tożsamości i intencji osób pukających do naszych drzwi, zadzwońmy na policję pod numer 112.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

7 KOMENTARZE

  1. Kolejny raz pytam, próbuję to zrozumieć i nie umiem, czy ludzie w tym wieku trzymają wszystkie swoje pieniądze na szafce w przedpokoju w pudełku po butach z napisem „oszczędności” czy jak?

  2. Wchodzę do domu w którym jestem pierwszy raz … i wiem gdzie ktoś ma schowane pieniądze ?
    Wiedzą do kogo pójść, i gdzie łapy wsadzić.

    • Katolik wiara a wypełnianie woli Boga to są 3 różne rzeczy. Głównie W Polsce katolikiem nazywa się człowieka który chodzi do kościoła i wierzy głównie w Jezusa i na tym się kończy . A robienie tego co Bóg chce żebyśmy robili to o tym się nie mówi i nie naucza. Dziadek może nie zbiednieje a te kobiety niewiedząc jak żyć stale będą się potykaly.. i kto tu jest biedny?

  3. Mam nadzieję, że złapią te dwa qrw… szony i dla przykładu zastosują zasadę ukradłeś – obcinam rękę. Jakim trzeba być bezdusznym zje… em aby okraść 94 latka.

Skomentuj