Klinika Nova z Kędzierzyna-Koźla będzie współpracować z Uniwersytetem Opolskim

0

Klinika Nova z Kędzierzyna Koźla, z którą Uniwersytet Opolski zawarł umowę o współpracy, to wyspecjalizowany ośrodek medyczny. Wspólne działania będą dotyczyć nie tylko obszarów promocji i ochrony zdrowia, ale również  projektów o charakterze akademickim, technologicznym i naukowym. 

Wyspecjalizowana kadra Kliniki Nova ma być także ogromnym wsparciem dla powstającego kierunku lekarskiego, a w przyszłości również farmacji.

– To moment dla nas bardzo ważny, gdyż wielkimi krokami zbliżamy się do uruchomienia kierunku lekarskiego – mówiła prorektor ds. zarządzania i rozwoju UO prof. dr hab. Wiesława Piątkowska-Stepaniak.– Dla nas do wielki zaszczyt znaleźć się w drużynie Uniwersytetu Opolskiego i wspólnie działać na rzecz poprawy ochrony zdrowia w naszym województwie – powiedział prezes Kliniki Nova, dr Rafał Olejnik. – Taki kierunek jest obecnie niezbędny dla naszego regionu, bo zapotrzebowanie na lekarzy jest ogromne.

Źródło: Uniwersytet Opolski 

FOTO: Jarosław Mokrzycki

klinika nova uniwersytet opolski (2) klinika nova uniwersytet opolski (3) klinika nova uniwersytet opolski (4) klinika nova uniwersytet opolski (5)

Skomentuj