Klinika Nova wyremontowała przychodnię w Sławięcicach. Pacjenci mają tu świetne warunki

1

Nowocześnie, przestronnie i komfortowo. Punkt Opieki Zdrowotnej w Sławięcicach, świeżo po remoncie, już przyjmuje pacjentów. Inwestycję zrealizowała Klinika Nova.

Punkt Opieki Zdrowotnej po generalnym remoncie prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Zmian jest całkiem sporo, m.in.: rejestracja pojawiła się w nowym miejscu, co było niezbędne w procesie komputeryzacji przychodni. Pojawiły się nowe toalety, w tym jedna dla osób niepełnoprawnych wyposażona w przewijak dla niemowląt. Znalazło się miejsce na przytulną, dużą poczekalnię dla pacjentów, unowocześniono gabinet zabiegowy, nowy jest też gabinet lekarski, który teraz jest bardziej przestronny.

Jestem lekarzem rodzinnym w tej przychodni od 40 lat, wcześniej pracowała tu moja mama. Tak więc od 1948 roku pomagamy tu mieszkańcom. Przed remontem przychodnia była już bardzo zniszczona, to poniemiecki budynek. Bardzo się cieszę z decyzji zarządu Klinki Nova. Byłam zaskoczona, że w zaledwie dwa miesiące wszystko udało się zrealizować. Przychodnia zmieniła całkowicie swoje oblicze, teraz jest tu po prostu komfortowo zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów – mówi Anna Białek, lekarz rodzinny w Sławięcicach.

Od dwóch lat właścicielem budynku, w którym mieści się przychodnia lekarza rodzinnego, jest Klinika Nova.

Czas płynie, rzeczy się starzeją, więc decyzja o remoncie była konieczna. To, w jakich warunkach pracujemy, ma duże znaczenie w procesie terapeutycznym. Przepisy się zmieniają i przyszła pora, aby zrobić remont. Poza tym, chcieliśmy się zbliżyć do lokalnej społeczności. Dzięki tej inwestycji chcemy pokazać, że nie jesteśmy tu tylko na chwilę. My po prostu kontynuujemy to, co zaczęła mama doktor Anny Białek i jesteśmy tu po to, aby pomagać mieszkańcom. Jeszcze niedawno było tu pełno kartotek, teraz mamy komputery i dzięki temu uzyskaliśmy więcej przestrzeni do wykorzystania – mówi Rafał Olejnik, urolog i prezes Kliniki Nova.

W przychodni w Sławięciciach leczy się ponad 2,3 tysiąca pacjentów, także spoza osiedla. Jak przyznają mieszkańcy, to dla nich bardzo ważny moment, że po tylu latach budynek nareszcie doczekał się gruntownego remontu. Na uroczystym otwarciu ksiądz Marian Bednarek, proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Sławięcicach, dokonał poświęcenia przychodni.

 

1 KOMENTARZ

Skomentuj