Klatka po klatce, czy jak ożywić postacie. Warsztaty z tworzenia animacji w kozielskim domu kultury

0

Na kilka godzin stali się charakteryzatorami, projektantami wnętrz i scenografami. Wszystko po to, aby to co nieożywione, zamienić w zabawną animację wypełnioną emocjami. Warsztaty dla juniorów i seniorów w kolejnej odsłonie.

W kozielskim domu kultury odbywały się międzypokoleniowe warsztaty animacji. Uczestnicy uczyli się tworzyć sceny przy pomocy techniki poklatkowej. Animator do zrobienia każdej klatki przekształca nieznacznie obiekty, zmienia ich położenie względem nieruchomego tła lub innych animowanych obiektów. Po połączeniu klatek animowane obiekty wyświetlane w formie filmu sprawiają wrażenie ruchu.

Prowadzę sekcję animacji w Miejskim Ośrodku Kultury od czterech lat i dzisiaj z moim asystentem Tytusem mamy okazję pracować z juniorami i seniorami na warsztatach. Będziemy się uczyć animacji poklatkowej na przykładzie postaci z plasteliny. Na początku zajęć mieliśmy teorię, później planowanie, tworzenie postaci, rekwizytów, następnie zdjęcia i praca nad ożywieniem postaci, czyli finał jakim będzie nasza animacja – mówi Andrzej Niedziałkowski, instruktor animacji.

Darmowe warsztaty są organizowane w ramach programu „Junior-Senior – cykl twórczych działań międzypokoleniowych” realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu. Na realizację projektu otrzymano dofinansowanie w wysokości 30 tysięcy złotych.

Więcej informacji na temat warsztatów na stronie MOK.

Skomentuj