wtorek, 19 marca 2024 04:37

Klasyk PlusLigi dla Grupy Azoty ZAKSY. Kędzierzynianie pokonali PGE Skrę Bełchatów

W 12. kolejce siatkarskiej PlusLigi PGE Skra Bełchatów podejmowała Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Górą w klasyku byli mistrzowie Polski, którzy przegrywali 2:1, ale potrafili podnieść się i odwrócić losy spotkania.

Nasi siatkarze bardzo źle weszli w spotkanie. W pierwszym secie gospodarze zdecydowanie dominowali nad mistrzami Polski. Końcówka to prawdziwa dominacja bełchatowian, którzy wygrali do 14 i objęli prowadzenie w meczu.

W drugiej odsłonie oglądaliśmy wyrównany pojedynek. Od stanu 16:16 ZAKSA wygrała cztery wymiany i wydawało się, że zwycięstwo w tej części meczu będzie formalnością. W końcówce miejscowi pokazali jednak klasę i wyrównali (23:23). W decydującym momencie nasz zespół postawił jednak skuteczny blok i wygrał do 23.

Wygrana kędzierzynian podziałała motywująco na zespół Skry, który od początku trzeciego seta nadawał ton wydarzeniom na parkiecie. Gospodarze szybko wywalczyli kilkupunktowe prowadzenie, ZAKSA znów prezentowała się przeciętnie i nie była w stanie doprowadzić do remisu, zasłużenie przegrywając do 21.

Od początku czwartej partii nastąpiła kolejna zmiana i to kędzierzynianie sprawiali lepsze wrażenie. W połowie seta ZAKSA prowadziła już różnicą pięciu oczek i wydawało się, że nie będzie miała większych problemów z wyrównaniem. W końcówce gospodarze postraszyli, ale nasz zespół wytrzymał nerwowo, wygrywając do 23.

Tie-break to koncertowa gra podopiecznych Tuomasa Sammelvuo. Na starcie decydującej rozgrywki ZAKSA grała dobrze blokiem i była skuteczna w kontratakach, co skutkowało kilkupunktowym prowadzeniem naszej drużyny. Takiej przewagi gospodarze nie byli w stanie odrobić i po pięciosetowej batalii mistrzowie Polski cieszyli się z dziewiątej wygranej w sezonie ligowym.

PGE Skra Bełchatów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:14, 23:25, 25:21, 23:25, 9:15).