Kładka dla rowerzystów już na miejscu. Remont drogi do Cisowej wkracza w ostatnią fazę

8

Z końcem miesiąca upłynie termin przebudowy drogi z Kuźniczek od Cisowej. Na placu największej inwestycji drogowej w mieście sporo się dzieje. Na dniach obok mostu nad Kanałem Gliwickim zainstalowana ma zostać metalowa przeprawa dla rowerzystów.

Na realizację tej inwestycji mieszkańcy miasta, a w szczególności Cisowej, czekają z utęsknieniem. Umowa na przebudowę drogi została podpisana jeszcze w lecie ubiegłego roku. Niedługo później przystąpiono do prac, których zakres z czasem wymógł na wykonawcy zamknięcie przejazdu.

Mieszkańcy podróżujący na trasie z Kuźniczek do Cisowej musieli skierować się objazdem przez Lenartowice. Miesiąc temu również ta trasa została wyłączona z użytkowania, a kierowcy zostali skierowani na kilkunastokilometrowy objazd przez Sławięcice.

Zgodnie z umową wykonawca powinien zakończyć prace z końcem lutego. Dwa tygodnie przed tym terminem prace wchodzą w finalne stadium.

– Zasadnicza część prac jest zakończona. Mamy położone dolne warstwy drogi i gotową ścieżkę rowerową. Brakuje nam warstwy ścieralnej, której położenie odbędzie się przy lepszych warunkach atmosferycznych oraz kładki dla rowerzystów – informuje Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu.

W ramach przebudowy drogi przy moście nad Kanałem Gliwickim powstanie odrębna kładka dla rowerzystów. Metalowa konstrukcja jest już na miejscu, po obu brzegach kanału stoją betonowe przyczółki, na których niebawem zostanie zamontowana.

Przebudowa drogi z Kuźniczek do Cisowej jest częścią kompleksowego remontu drogi z Kędzierzyna-Koźla do Zalesia Śląskiego. Jest ono realizowane w ramach subregionu kędzierzyńsko-strzeleckiego.

8 KOMENTARZE

 1. na moje oko, będą mieli problem ze skończeniem do końca marca, a o lutym to możemy zapomnieć. Nie wspomnę że droga przez cisową nie miała być zamknięta tylko z ruchem wahadłowy, ale kogo to obchodzi że trzeba pół godziny wkoło jeździć.

 2. Nie szkoda było kasy na tę kładkę?
  Taki tam ruch panuje samochodowy i rowerowy, żeby kładke budować?
  Jeżdziłem tam rowerem i nie zauważyłem takiej potrzeby.Raz na godzinę pojawi się rowerzysta,raz na pięć minut samochód….
  Ktoś tu chyba przegiął.
  Jaką kasę ta kładka pochłonęła?

  • Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić, reko. Też często tamtędy jeździłem (raz rowerem, raz samochodem) i mam zupełnie inne odczucia. Czasem wręcz widywałem całe grupy rowerzystów jadących tamtędy, a w godzinach popołudniowych kiedy ludzie wracają z pracy ruch jest na tyle duży, że nawet z wyprzedzeniem autobusu bywa słabo. Most jest wąski, na łuku drogi, bez żadnych poboczy ani chodników – kładka to zdecydowanie dobry pomysł. IMHO OFC.

 3. Raczej nie zdążą (mrozy nadciągają), u nas w kraju zawsze się remonty, przebudowy ślizgają no ale kogo to obchodzi, przecież tam z prezydium nikt nie jeździ, no ale na otwarcie będzie ich tam dużo.

 4. A kiedy doczekamy się kładki rowerowej przy śluzie od osiedla Piastów do Blachownii?????? Tam to dopiero tłoczno a nikt się nie martwi o rowerzystów.

 5. Kładka raczej prawie skończona. Wydaje się, że powinien to być gotowy do zamontowania element ale tak nie jest. Coś chyba na etapie produkcji lub projektowania kładki poszło nie tak, bo teraz wstawiane są dodatkowe elementy wzmacniające konstrukcję.

Skomentuj