Kilkadziesiąt mandatów i wnioski do sądu za łamanie przepisów ograniczających przemieszczanie się

4

Każdego dnia policjanci sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną przestrzegają jej zasad, a także zwracają szczególną uwagę na to czy mieszkańcy stosują się do nowych przepisów wprowadzających ograniczenia w przemieszczaniu się.

Do 11 kwietnia nie można swobodnie poruszać się poza celami bytowymi, zdrowotnymi oraz zawodowymi. Większość mieszkańców stosuje się do wprowadzonych obostrzeń. Niestety zdarzają się także jednostki, które ich nie przestrzegają.

W ciągu ostatniego weekendu policjanci z Kędzierzyna-Koźla wielokrotnie podejmowali czynności wobec osób, które grupowały się albo przemieszczały bez ważnego powodu.

Funkcjonariusze nałożyli blisko 30 mandatów na osoby, które w sposób lekceważący podchodziły do wprowadzonych obostrzeń, a tym samym narażały nie tylko siebie ale również innych na ryzyko utraty zdrowia. W przypadku 9 mieszkańców sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Wśród ukaranych są przeważanie grupy spożywające alkohol lub spotykające się w celach towarzyskich. Policjanci interweniowali m.in. wobec pięciu młodych osób, które przebywały na terenie byłego tartaku. Trzech nastolatków z powiatu kluczborskiego pomimo wprowadzonych obostrzeń przyjechało do Kędzierzyna-Koźla by spotkać tam z dwoma koleżankami. Mundurowi wykonywali także czynności na terenie boiska szkolnego, gdzie trzej mężczyźni, spotkali się by wspólnie spożywać alkohol.

Przypominamy, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Nie należy bagatelizować tego realnego zagrożenia, które możemy pokonać m.in. społeczną solidarnością.

4 KOMENTARZE

  1. Czy Ci policjanci są zabezpieczeni zgodnie z kwarantanną? bo jak wiadomo zwykła jednorazowa maseczka nie jest odpowiednia

  2. Jak wiadomo nie mają prawa za to karać, gdyż nie obowiązuje stan wyjątkowy, a tylko on może ograniczyć wolność gwarantowaną przez konstytucję. Mimo to uważam, że ograniczenia są na miejscu. Wymagam tylko aby wszystko się w sensie prasnym zgadzało. Należy wprowadzić stan wyjątkowy, gdyż epidemia jest wystarczającym powodem jego wprowadzenia

    • :)) Faktycznie, bo PO, KO i tzw. opozycja tak sobie życzą, bo boją się przegrania w wyborach 10 maja 2020r. :)) Może zechcieliby zadziałać na rzecz zwalczania epidemii, a nie mielić buzią. :))

Skomentuj