Kilka pociągów zostanie czasowo zastąpionych autobusami. Od wtorku utrudnienia na kolei

0

Pasażerowie korzystający z pociągów na trasie Kędzierzyn-Koźle – Gliwice w najbliższych dniach muszą liczyć się z utrudnieniami. Z powodu remontu torów na części kursów wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.

Utrudnienia spowodowane są koniecznością przeprowadzenia robót sieciowych na odcinku z Taciszowa do Sławięcic. Prace prowadzone będą w godzinach od 8.30 do 12.30 i spowodują zamknięcie torów w obu kierunkach.

Komunikacja zastępcza zostanie wprowadzona na dwóch kursach z Kędzierzyna-Koźla do Gliwic oraz dwóch połączeniach w odwrotnym kierunku:

Gliwice – Kędzierzyn-Koźle, godzina 9:12

Kędzierzyn-Koźle – Gliwice, godzina 9:57

Gliwice – Kędzierzyn-Koźle, godzina 11:20

Kędzierzyn-Koźle – Gliwice, godzina 11:55

Utrudnienia wystąpią w dniach: 19 lutego (wtorek), od 21 do 24 lutego (czwartek – niedziela) oraz w dniach 2-3 marca (sobota – niedziela) i 5-8 marca (wtorek – piątek).

Autobusy zatrzymają się przy wszystkich stacjach, przez które przebiega trasa z Kędzierzyna-Koźla do Gliwic. Dla pasażerów wprowadzenie komunikacji zastępczej oznacza znaczne wydłużenie czasu podróży. Planowo autobus ma pokonywać trasę w godzinę i 18 minut (przejazd pociągu osobowego zajmuje 36 minut – red.).

Skomentuj