Kierowcy źle ustawiają się na wyjeździe z jednokierunkowej. Ciągłe nieporozumienia

0

Duża część kierowców jakby nie przyjęła do wiadomości, że ulica przy placu Wolności jest teraz jednokierunkowa i dojeżdżając do skrzyżowania ustawia się według zasad obowiązujących na drogach dwukierunkowych. To powoduje ciągłe nieporozumienia.

Organizację ruchu na ulicach przy placu Wolności zmieniono wraz z remontem alei Jana Pawła II. Tak już zostanie także po zakończeniu inwestycji. Niestety, wielu kierowców nie patrzy na znaki i jeździ na pamięć. Czasem zdarza się, że wjeżdżają pod prąd. Nagminnie natomiast nieprawidłowo ustawiają się przed skrzyżowaniem z ulicą Damrota, przez co spowalniają wyjazd.

– Przecież oszaleć można na Placu Wolności! Wszyscy ustawiają się po prawej stronie, a chcą skręcać w lewo i wielkie pretensje, że ktoś wymija ich z lewej strony. Stańcie tam w jakiś dzień i zobaczycie ilu kierowców nie zdałoby egzaminu na prawko – napisała do redakcji pani Anna.

Tak też zrobiliśmy. Wystarczyła niespełna minuta, aby zaistniała opisana przez nią sytuacja.

Przypominamy, kierowca zbliżający się do skrzyżowania ulicą jednokierunkową z zamiarem skręcenia w lewo ma obowiązek ustawić się przy lewej krawędzi jezdni.

 

Skomentuj