Kierowcy się nie ucieszą. Przebudowa drogi do Cisowej wydłużona do końca marca

12

Powiatowy Zarząd Dróg wydłużył termin prac związanych z przebudową drogi pomiędzy Kuźniczką a Cisową. Nowa data to koniec marca.

Drogę zamknięto już na początku września. Starostwo powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu remontuje odcinek od Kuźniczki do Cisowej. Kolejny fragment do Zalesia Śląskiego przebudowuje starostwo powiatowe w Strzelcach Opolskich. Samorządy realizują wspólny projekt. Remont jezdni jest kompleksowy. Powstaje też niezależna ścieżka rowerowa, a w Cisowej równolegle wymieniania jest kanalizacja.

Termin zakończenia inwestycji zawarty w umowie z wykonawcą upływa pod koniec lutego. Wcześniej starostwo liczyło, że prace uda się zrealizować szybciej. Stało się odwrotnie.

Jak poinformował Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, z wykonawcą podpisane zostały aneksy. Na zakończenie prac dostał dodatkowy miesiąc. Obecnie w kontekście otwarcia drogi mowa więc o początku kwietnia.

Drogowcom szyki psuje głównie pogoda. Ze względu na ujemne temperatury inspektor nadzoru wstrzymał m.in. prace ziemne związane z kanalizacją. Wykonawca czeka też na poprawę pogody z wyłożeniem warstwy ścieralnej.

Remont w obecnej fazie to ogromne problemy komunikacyjne dla mieszkańców Cisowej. Z resztą miasta łączy ich jedynie kłopotliwy objazd przez Sławięcice.

 

12 KOMENTARZE

 1. To było do przewidzenia.
  Oddanie drogi do użytku 1 kwietnia idealnie podsumuje pracę firmy wykonującej remont tej drogi.

 2. W niemczech taka firma poszłaby z torbami a u nas podpisuje się kolejne aneksy ciekawe ile zapłacą odsetek karnych za niedotrzymanie terminu. Umowa to umowa a tłumaczenie sie pogodą to czysta kpina wykonawca powinien to przewidzieć w terminie zakończenie inwestycji.

 3. Takie roboty rozpoczyna się na początku wiosny, a nie w połowie jesieni. Podobnie zakończy się przebudowa ulicy wojska polskiego i al. JPII. Żadna inwestycja nie została oddana do użytku w terminie od kilku lat, natomiast rzeź drzew i krzewów przebiega zgodnie z harmonogramem czyli szybko i skutecznie z dużym wyprzedzeniem.

 4. pytanie dla zamawiajacego a nie do wykonawcy podpisujac umowe na 5 km drogi z obiektami we wrzesniu raczej termin z kosmosu do zimy.

 5. Przecież to nie wina wykonawcy, tylko powiatu jako zlecającego. Kto posiadający minimalne pojęcie o inwestycjach drogowych zleca wykonania kompleksowego remontu w zimie?????? Wstyd i wściekłość na to jak się zarządza pieniędzmi powiatu i jak się traktuje mieszkańców!!! najgorsze że nie ma na nich mocnych. Można było to zlecić w 2018 roku i tak finansowanie jest właśnie w tym roku.

 6. Niedawno wrzuciłem komentarz, że tej drogi w terminie nie oddadzą, a tu czytam do końca marca, to ja się pytam którego roku ?!
  Firma wykonująca zadanie zapewne zapłaci karę ale użytkownicy drogi i tak nic nie dostaną.
  Brak oświetlenia ścieżki rowerowej, brak warstwy ścieralnej na drodze do osiedla Kużniczka, no i jeszcze ten czas, przedmówca napisał , że prace powinno prowadzić od wiosny i słusznie, a prowadzenie w zimie to zawsze ryzyko, że śniegu będzie dużo, mróz będzie trzymał. Nic takiego szczególnego nie było tej zimy a i tak prace idą wolno, ale wykonawca tydzień przed BN i Nowym Rokiem nie było na budowie więc samo przez się mówi o rzetelności i uczciwym podejściu w stosunku do użytkowników drogi, a co pracować w sobotę się nie da?, albo na II zmiany; no niestety nie bo to jest PL

 7. O ja pier…. ujemne temp w zimą w Polsce? Niemożliwe! Swoją drogą to chciałbym zobaczyć tą umowę bo ciekawy jestem kogo zima zaskoczyła samorządowców czy drogowców a moze obie strony robią nas w wacka i dla uspokojenia użytkowników podawali termin zakończenia z kosmosu. W sumie otwarcie do Cisowej niewiele daje bo tranzyt głównie się odbywa do węzła Olszowa czyli odcinkiem Cisowa – Zalesie a tam też są w czarnej …upie.
  Termin się jeszcze zmieni bo w marcu zaczną się różowy i deszcze itp. Byle do wakacji zdążyli

 8. Jakiś chaos w tym artykule – Powiat Strzelecki robi drogę Z Cisowej do Zalesia???? To ciekawe bo granice powiatu są w połowie drogi i zeby było jeszcze ciekawiej cokolwiek się dzieje ale na odcinku Cisowa – granica powiatu – od granicy do Zalesia g zrobione – stan naoczny sprzed 2 tyg.

 9. W Niemczech z ofert przetargowych odrzuca się najtańszą i najdroższą. Z pozostałych wylicza się średnią arytmetyczną. Wygrywa oferta najbliższa średniej. Po wykonaniu płaci się 80% kontraktu a resztę po 3 latach.
  Dlatego ich drogi są super a nasze jak widać.

 10. Rozmawiałem z pracownikiem wykonawcy i oświadczył że realnym terminem jest CZERWIEC 2018. Mam nadzieję że Prokuratura zajmie się tą sprawą…

Skomentuj