Kierowcy odetchną z ulgą. Jesienią powiat wyremontuje kolejny fragment ulicy Mostowej

11

Wcześniej starostwo wyremontowało jezdnię na odcinkach łączących osiedle ze Śródmieściem oraz wylotówkę w kierunku drogi wojewódzkiej nr 408. Teraz czas na fragment drogi przy dojeździe do wiaduktów kolejowych.

Na ten remont kierowcy czekają od dłuższego czasu. W poprzednich latach udało się wyremontować znaczną część ulicy Mostowej, nietknięty pozostał jednak fragment drogi od wiaduktów kolejowych w kierunku zakładów azotowych, którym codziennie tysiące mieszkańców dojeżdża do pracy.

Przetarg na zadanie został już ogłoszony, wykonawcę poznamy w najbliższych tygodniach. Zadanie obejmuje wymianę nawierzchni drogi na odcinku od wiaduktów kolejowych w kierunku zakładów azotowych. Wykonawca będzie miał maksymalnie 30 dni na przeprowadzenie prac, obecnie ruch na tym fragmencie drogi nie jest duży z uwagi na trwającą przebudowę ulicy Gliwickiej – znaczna część kierowców dojeżdża do osiedla ulicą Wojska Polskiego.

11 KOMENTARZE

 1. No właśnie!!! Dlaczego teraz nie remontuje się tej drogi skoro ruch jest tsk ograniczony? Czy taki problem jest z planowaniem remontów aby utrudnienia były jak najmniejsze i naj krótsze. Przy okazji bardzo, ale to bardzo dziękuję za remont Kłodnickiej, szkoda tylko że nie dali siatki wzmacniającej aby asfalt się nie rozjeżdżał. Hura, huurra.

  • Zgadza się, skrzyżowanie już się „rozpłynęło”
   Pod wpływem globalnego ocieplenia nawierzchnia się rozpłynęła. Polacy świetnie budowali drogi asfaltowe w krajach arabskich, służą do dziś, a u siebie bardzo szanują sobie pracę by co chwila grzebać w tym samym miejscu.

   Przyczyna że się rozmiękczyło to za MAŁO asfaltu w asfalcie…

 2. A co z drogą w Grabówce ??? tam to jest prawdziwe sito. Nie ma nawet możliwości ominięcia dziur , bo jest ich zbyt wiele. Kiedy jedzie auto z przeciwka , to katastrofa. Na łatanie dziur nie ma pieniędzy Panie Starosto Masełko, a Na dożynki powiatowe w Zakrzowie to są ! GRATULACJE !!!

 3. „Na ten remont kierowcy czekają od dłuższego czasu.”
  No niektórzy od 1995 roku.
  Jak w 1995 zacząłem pracę w ZAK to cały czas jeździłem po dziurach.
  Dziurawy odcinek uległ małemu skróceniu od Gliwickiej do wiaduktów a reszta jak była dziurawa tak jest.

 4. Mieszkańcy Brzeziec i Starego Koźla będą teraz jeździli pod Korzonek i po przejechaniu dwóch przejazdów kolejowych, drogą obok ogrodzenia ZAK będą mogli dojechać do centrum KK. To już lepiej pozalewć doraźnie dziury a za remont się wziąć po oddaniu 408-ki Brzeźce do Kozielskiej.

 5. W związku z remontem 408 są tablice aby objeżdżać przez Starą Kuźnię i Kotlarnię. Dojeżdżał ktoś z włodarzy ostatnio do Starej Kuźni? Którąkolwiek drogą???

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj